Parlementariërs Rusland achter flinke stijging militaire uitgaven
MOSKOU (ANP/AFP) - Russische parlementariërs steunen een recordstijging van de militaire uitgaven om de oorlog in Oekraïne te financieren. Het betreft een stijging van 68 procent naar omgerekend 109 miljard euro, ruim 6 procent van het bruto binnenlands product (bbp).
Het nieuwe budget voor Defensie is in eerste lezing goedgekeurd door de Doema, het lagerhuis van het parlement. Er moet hier nog twee keer over worden gestemd en ook het hogerhuis moet zich er nog over buigen. Vervolgens moet president Vladimir Poetin zijn handtekening onder het besluit zetten.
De regering wil volgend jaar in totaal ongeveer 370 miljard euro uitgeven, een stijging van meer dan 20 procent ten opzichte van dit jaar. Dat een groot deel naar Defensie gaat, komt volgens het Kremlin door de westerse steun voor Oekraïne. "Het is duidelijk dat een dergelijke stijging absoluut noodzakelijk is, omdat we met een hybride oorlog te maken hebben", aldus een zegsman eerder in oktober.
Rusland heeft miljarden euro's uitgegeven aan munitie, raketten, tanks, drones en salarissen sinds het land Oekraïne op 24 februari 2022 binnenviel. Het leger gebruikt volgens defensieminister Sergej Sjojgoe dagelijks tot 15.000 ton materiaal, waaronder munitie en brandstof, in het offensief tegen Oekraïne.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
34 minuten geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
1 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
1 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
3 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
10 uur geleden