Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlementariërs Denemarken verzocht TikTok te verwijderen

Parlementariërs Denemarken verzocht TikTok te verwijderen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense parlement verzoekt zijn leden en andere medewerkers de app TikTok van hun werktelefoons te verwijderen vanwege het "risico op spionage". Het videoplatform ligt wereldwijd onder vuur vanwege zorgen over de veiligheid en privacy van gebruikers.

De discussie over het wel of niet gebruiken van TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, wordt in verschillende landen gevoerd. Er zijn zorgen dat ByteDance de Chinese overheid toegang geeft tot gevoelige informatie van gebruikers. TikTok telt wereldwijd meer dan 1 miljard actieve gebruikers en behoort tot een van de populairste socialemediaplatforms van dit moment.

In de Verenigde Staten werd vorig jaar besloten tot de invoering van een TikTok-verbod op apparaten die overheidsmedewerkers voor zakelijke doeleinden gebruiken, Canada volgde deze week. Ook de Europese Commissie en de Raad van de Europese Unie hebben een verbod ingevoerd. In Nederland is een meerderheid van de Tweede Kamer voor een TikTok-verbod op de werktelefoons van rijksambtenaren.

Meer uit Buitenland

Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft gemeld een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen.

11 minuten geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

1 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

1 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

1 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

1 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

2 uur geleden
Parijse regio opent kabelbaan voor openbaar vervoer

CRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.

2 uur geleden