Parlementariërs Denemarken verzocht TikTok te verwijderen
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense parlement verzoekt zijn leden en andere medewerkers de app TikTok van hun werktelefoons te verwijderen vanwege het "risico op spionage". Het videoplatform ligt wereldwijd onder vuur vanwege zorgen over de veiligheid en privacy van gebruikers.
De discussie over het wel of niet gebruiken van TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, wordt in verschillende landen gevoerd. Er zijn zorgen dat ByteDance de Chinese overheid toegang geeft tot gevoelige informatie van gebruikers. TikTok telt wereldwijd meer dan 1 miljard actieve gebruikers en behoort tot een van de populairste socialemediaplatforms van dit moment.
In de Verenigde Staten werd vorig jaar besloten tot de invoering van een TikTok-verbod op apparaten die overheidsmedewerkers voor zakelijke doeleinden gebruiken, Canada volgde deze week. Ook de Europese Commissie en de Raad van de Europese Unie hebben een verbod ingevoerd. In Nederland is een meerderheid van de Tweede Kamer voor een TikTok-verbod op de werktelefoons van rijksambtenaren.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
11 uur geleden