Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlementaire commissie VS wil Trump-adviseur Bannon vervolgen

Parlementaire commissie VS wil Trump-adviseur Bannon vervolgen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die de bestorming van het Capitool op 6 januari onderzoekt, wil een voormalig adviseur van oud-president Donald Trump laten vervolgen wegens "minachting van het Congres". Steve Bannon, de bewuste oud-adviseur, heeft geweigerd in het Congres te getuigen over zijn rol bij de bestorming.

Bannon was de belangrijkste raadgever van Trump in zijn eerste jaar als president van de VS. Hij zou vooraf op de hoogte zijn geweest van mogelijke gewelddadige protesten op 6 januari. Zo zei hij een dag eerder in zijn podcast dat "morgen de hel gaat losbreken". De bestorming gebeurde na een toespraak van Trump waarin hij de Democraten beschuldigde van het "stelen" van de verkiezingsoverwinning.

Voor zijn weigering om in het Congres te getuigen beriep Bannon zich op 'executive privilege', wat inhoudt dat een (ex-)president niet verplicht is om informatie vrij te geven aan het Congres. Volgens de commissie strekt dat privilege zich echter niet uit tot adviseurs van een president.

De beslissing van de commissie om Bannon te laten vervolgen moet nog worden bekrachtigd door het Huis van Afgevaardigden. Omdat de Democraten daar een meerderheid hebben, lijkt dit laatste slechts een formaliteit.

Meer uit Buitenland

Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

53 minuten geleden
VS: tot 10 miljoen dollar voor gouden tip Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.

1 uur geleden
Media: VS sturen maritieme versterking richting Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.

2 uur geleden
Israël bevestigt duizenden aanvallen op Iran en Libanon

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.

3 uur geleden
Groenlandse regeringspartij Siumut trekt zich terug uit coalitie

NUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.

4 uur geleden
Verenigde Staten steunen Israël in genocidezaak ICJ

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.

5 uur geleden
Bekende Uruguayaanse drugskartelbaas Marset opgepakt in Bolivia

SANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.

5 uur geleden