Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlementair onderzoek naar misleiding Johnson rond 'partygate’

Parlementair onderzoek naar misleiding Johnson rond 'partygate’

LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse parlement stelt een onderzoek in naar de vermeende misleiding door premier Boris Johnson in het schandaal rond feestjes van overheidspersoneel tijdens lockdowns. De parlementariërs steunden zonder verzet een voorstel om een commissie van zeven parlementsleden onderzoek te laten doen. Zij kunnen sancties aanbevelen, die zouden kunnen leiden tot een schorsing of een verwijdering van Johnson uit het Lagerhuis.

De regering wilde de stemming aanvankelijk met hulp van Conservatieve parlementariërs uitstellen, maar stopte die poging kort voor aanvang van het debat.

De premier zou het parlement hebben misleid in zijn eerste reacties op berichten dat hij en zijn medewerkers coronaregels hadden overtreden. Johnson heeft eerder zijn excuses aangeboden, maar stelt dat hij het parlement niet bewust heeft misleid en niet van plan is op te stappen.

Johnson zei eerder op de dag het te vroeg te vinden voor een parlementair onderzoek. Hij vindt dat eerst het onderzoek van de politie moet zijn afgerond, en zegt niets te verbergen te hebben. Een deel van de 'partygate'-beschuldigingen wordt onderzocht door de politie. In het lopende onderzoek zijn al tientallen boetes uitgedeeld, aan onder anderen de premier en minister Rishi Sunak van Financiën.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

2 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

4 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

7 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

9 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

10 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

11 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

11 uur geleden