Parlement Zuid-Korea stemt tegen militaire noodtoestand
SEOUL (ANP/RTR) - Het parlement van Zuid-Korea heeft gestemd voor het terugdraaien van de militaire noodtoestand. Die is uitgeroepen door president Yoon Suk-yeol.
In de noodtoestand waren ook de werkzaamheden van het parlement verboden. Toch was op livebeelden te zien dat parlementariërs bijeen waren gekomen in de Nationale Vergadering. Volgens persbureau Yonhap moet de militaire noodtoestand opgeheven worden als het parlement dat wil.
Het persbureau schrijft dat 190 van de 300 parlementsleden aanwezig waren. Zij stemden allemaal voor de motie waarin de opheffing van de noodtoestand is geëist.
Bij het parlement zijn ook veiligheidstroepen gearriveerd. Op televisie was te zien dat het tot botsingen kwam met medewerkers van het parlement en dat helikopters zijn geland op het dak van het gebouw. De oppositie heeft het uitroepen van de noodtoestand ongrondwettig genoemd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
32 minuten geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
3 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.
7 uur geleden