Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement VS neemt sanctiewet tegen China aan

Parlement VS neemt sanctiewet tegen China aan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse parlement heeft wetgeving goedgekeurd die het mogelijk maakt Chinese functionarissen te straffen die de speciale status van Hongkong ondermijnen. Het voorstel moet nog wel worden ondertekend door president Donald Trump.

De wetgeving kreeg de steun van zowel de Republikeinen van president Trump als de Democratische oppositie. Zij maken zich zorgen over de omstreden veiligheidswet die China deze week heeft ingevoerd in Hongkong. Die maakt het onder meer mogelijk om inwoners van de metropool aan te pakken die zich uitspreken voor onafhankelijkheid.

De VS hebben geklaagd dat China met die wetgeving de afspraken negeert over de speciale status van Hongkong, een voormalige Britse kroonkolonie die in 1997 is overgedragen aan de communistische volksrepubliek. De metropool heeft onder meer een eigen rechtssysteem en parlement en China beloofde dat systeem zeker een halve eeuw te respecteren.

Jaarlijks verslag

Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken moet nu jaarlijks verslag gaan uitbrengen over Chinese functionarissen die het principe van "één land, twee systemen" in Hongkong ondermijnen. Daarna kunnen sancties volgen. Ook kunnen op grond van de nieuwe zogenoemde Hong Kong Autonomy Act banken worden aangepakt die zaken doen met dergelijke officials.

Het is nog onduidelijk of president Trump die wet zal ondertekenen. Hij kan ook zijn veto uitspreken. China heeft gedreigd met tegenmaatregelen als de wet wordt aangenomen.

Meer uit Buitenland

Zweden komt met nieuwe buitenlandse inlichtingendienst

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.

13 minuten geleden
Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

25 minuten geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

1 uur geleden
Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

5 uur geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

6 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

8 uur geleden