Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement VS neemt sanctiewet tegen China aan

Parlement VS neemt sanctiewet tegen China aan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse parlement heeft wetgeving goedgekeurd die het mogelijk maakt Chinese functionarissen te straffen die de speciale status van Hongkong ondermijnen. Het voorstel moet nog wel worden ondertekend door president Donald Trump.

De wetgeving kreeg de steun van zowel de Republikeinen van president Trump als de Democratische oppositie. Zij maken zich zorgen over de omstreden veiligheidswet die China deze week heeft ingevoerd in Hongkong. Die maakt het onder meer mogelijk om inwoners van de metropool aan te pakken die zich uitspreken voor onafhankelijkheid.

De VS hebben geklaagd dat China met die wetgeving de afspraken negeert over de speciale status van Hongkong, een voormalige Britse kroonkolonie die in 1997 is overgedragen aan de communistische volksrepubliek. De metropool heeft onder meer een eigen rechtssysteem en parlement en China beloofde dat systeem zeker een halve eeuw te respecteren.

Jaarlijks verslag

Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken moet nu jaarlijks verslag gaan uitbrengen over Chinese functionarissen die het principe van "één land, twee systemen" in Hongkong ondermijnen. Daarna kunnen sancties volgen. Ook kunnen op grond van de nieuwe zogenoemde Hong Kong Autonomy Act banken worden aangepakt die zaken doen met dergelijke officials.

Het is nog onduidelijk of president Trump die wet zal ondertekenen. Hij kan ook zijn veto uitspreken. China heeft gedreigd met tegenmaatregelen als de wet wordt aangenomen.

Meer uit Buitenland

Doden bij instorten elektriciteitscentrale in Zuid-Korea

ULSAN (ANP) - Bij het instorten van een elektriciteitscentrale in Zuid-Korea zijn zondag zeker drie doden gevallen. Ze werden door reddingswerkers in het puin gevonden.

2 uur geleden
ByHeart in VS roept babymelkpoeder terug

NEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.

3 uur geleden
Fung-wong groeit bij de Filipijnen uit tot supertyfoon

MANILLA (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.

4 uur geleden
1460 vluchten gecanceld in VS door shutdown

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.

4 uur geleden
Doden bij zeer hoge golven bij het eiland Tenerife

PUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.

6 uur geleden
Syrië voert operaties uit tegen Islamitische Staat

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.

7 uur geleden
Doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.

14 uur geleden