Parlement VS bekrachtigt verkiezingsoverwinning Trump
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Congres heeft zonder problemen de verkiezingsoverwinning van Donald Trump bekrachtigd. Daarmee is de weg vrijgemaakt voor zijn beëdiging als president op 20 januari.
Trump won in november de presidentsverkiezingen van de Democrate Kamala Harris. Het Congres, het landelijke parlement, kwam maandag bijeen om officieel de stemmen van de 538 kiesmannen te tellen.
Harris trad op als voorzitter en las na het tellen van de stemmen de einduitslag voor. 'Donald J. Trump uit de staat Florida kreeg 312 stemmen", begon ze. Daarna klonk luid applaus. "Kamala D. Harris uit de staat Californië kreeg 226 stemmen", vervolgde Harris na die korte onderbreking.
Capitoolbestorming
De bekrachtiging van de uitslag door het Congres geldt normaliter als een formaliteit. Dat veranderde vier jaar geleden, toen Trump-aanhangers het Capitool bestormden. Dit keer verliep de procedure weer erg voorspoedig. Het duurde ruim een half uur.
Trump liet kort voor de bekrachtiging van de uitslag al van zich horen. Hij klaagde op sociale media dat de huidige president Joe Biden al het mogelijke doet om de machtsoverdracht zo lastig mogelijk te maken.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.
9 minuten geledenOSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
51 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".
57 minuten geledenHONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn twee doden en drie gewonden gevallen, aldus de Oekraïense gouverneur Oleh Kiper op basis van voorlopige informatie.
5 uur geleden