Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement VK akkoord met plan deportatie asielzoekers naar Rwanda

Parlement VK akkoord met plan deportatie asielzoekers naar Rwanda

LONDEN (ANP) - De controversiële plannen van de Britse regering om asielzoekers naar Rwanda te deporteren zijn goedgekeurd door het Britse parlement. Daar ging een marathongevecht tussen het Hogerhuis (House of Lords) en het Lagerhuis (House of Commons) aan vooraf dat dat tot diep in de nacht duurde.

Leden van het niet-gekozen Hogerhuis stuurden de plannen herhaaldelijk met amendementen terug naar de parlementsleden in de Lagerhuis, maar kwamen uiteindelijk overeen om geen verdere wijzigingen aan te brengen. Verwacht wordt dat het wetsvoorstel nog deze week goedkeuring krijgt van koning Charles, en dan wet wordt.

Na de aanname van het wetsvoorstel beloofde de Britse premier Rishi Sunak om binnen tien tot twaalf weken asielzoekers naar Rwanda te sturen. Het gaat daarbij om asielzoekers die zonder de juiste papieren het Verenigd Koninkrijk bereiken.

Tienduizenden migranten - velen op de vlucht voor oorlogen en armoede in Afrika, het Midden-Oosten en Azië - zijn de afgelopen jaren in het Verenigd Koninkrijk aangekomen door in kleine bootjes het Kanaal over te steken. De gevaarlijke overtochten worden veelal georganiseerd door mensensmokkelaars. Het 'Rwanda-plan' moet die tochten ontmoedigen.

Het stoppen van de stroom is een prioriteit voor de conservatieve regering. Volgens peilingen wordt Sunaks Conservatieve Partij bij de verkiezingen later dit jaar verslagen door Labour, dat het plan wil schrappen als het aan de macht komt.

Critici zeggen dat het plan om verzoeken van asielzoekers niet in het VK af te handelen, onmenselijk is. Ze wijzen onder meer op de mensenrechtensituatie in het Oost-Afrikaanse land zelf en op het risico dat asielzoekers worden teruggestuurd naar landen waar ze gevaar lopen. Het Britse Hooggerechtshof en het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) besloten eerder dat het plan in strijd is met de mensenrechten van migranten.

De nieuwe wet bepaalt dat enkele Britse mensenrechtenstatuten niet van toepassing zijn op het plan en dat Rwanda door Britse rechters moet worden behandeld als een veilige bestemming. Zo hoopt de regering de uitspraak van het Hooggerechtshof terzijde te schuiven. Sunak zei maandag ook bereid te zijn het VK terug te trekken uit het EHRM als dat hof blijft dwarsliggen.

Meer uit Buitenland

Trump lanceert website voor goedkopere medicijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.

44 minuten geleden
Noorwegen onderzoekt corruptie ex-premier om contacten Epstein

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.

4 uur geleden
Koning Felipe leeft mee met slachtoffers overstromingen

MADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.

5 uur geleden
Nog geen teken van leven van vermiste moeder tv-presentatrice

TUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.

5 uur geleden
Chef parlement Venezuela vraagt vergeving voor misdaden van staat

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.

5 uur geleden
Trump steunt Hongaarse premier Orbán bij herverkiezingscampagne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.

7 uur geleden
Verklaring: gesprekken over Oekraïne in de komende weken verder

ABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.

8 uur geleden