Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement Texas neemt restrictieve nieuwe kieswet aan

Parlement Texas neemt restrictieve nieuwe kieswet aan

AUSTIN (ANP) - Het parlement van de Amerikaanse staat Texas heeft dinsdag een nieuwe kieswet aangenomen die het voor sommige bevolkingsgroepen lastiger maakt om een stem uit te brengen. Naar verwachting zal de Republikeinse gouverneur Greg Abbott van de staat de wet spoedig ondertekenen.

Zowel het Huis van Afgevaardigden als de Senaat van de staat - beide gecontroleerd door Republikeinen - keurde de maatregel goed. Die behelst onder meer een verbod op drive-through en 24-uurs stemlocaties en de toevoeging van nieuwe identificatievereisten voor stemmen per brief.

Drive-through en 24 uur per dag stemmen waren innovaties die werden doorgevoerd in het grootstedelijk gebied van Houston, waar veel mensen van kleur wonen, bij de verkiezingen van afgelopen november. De maatregelen zouden medeverantwoordelijk zijn geweest voor de recordopkomst in het gebied.

Ook in andere door Republikeinen gecontroleerde staten, waaronder Florida en Georgia, is soortgelijke wetgeving doorgevoerd. Steeds verwijzen de Republikeinen daarbij naar de bewering van voormalig president Donald Trump dat kiezersfraude hem de verkiezingen van november heeft gekost.

De goedkeuring van de wet kwam nadat tientallen Democratische wetgevers op 12 juli de staat ontvluchtten om het wetgevende quorum te breken, waardoor de goedkeuring ervan meer dan zes weken werd uitgesteld. De Democraten stelden dat de nieuwe wet kiezers van kleur onevenredig belemmert.

Staatssenator Juan Hinojosa, een Democraat, noemde het wetsvoorstel "het laatste hoofdstuk is in een racistische erfenis van Amerikaanse kiezersonderdrukking", die wordt "uitgerold zodra minderheden aan de macht dreigen te komen". Volgens de meest recente volkstelling is de Latino-bevolking in Texas inmiddels bijna gelijk aan die van niet-Latino blanken. De verwachting is dat de Latino-bevolking al in 2022 in de meerderheid zal zijn.

Democratische vertegenwoordiger Trey Martinez zei dat tegenstanders van de nieuwe kieswet de strijd in de rechtbank zullen voorzetten. "Deze wet is met maar één doel geschreven: bepaalde mensen ervan weerhouden te stemmen", zei Martinez. "Zodra de gouverneur dit in de wet ondertekent, zal het op hevig verzet stuiten in federale rechtbanken."

Meer uit Buitenland

Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.

1 uur geleden
Gestrande bultrug voor Duitse kust naar open zee gezwommen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.

3 uur geleden
WSJ: Trump wil einde oorlog, ook zonder opening Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.

3 uur geleden
Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

10 uur geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

11 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

11 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

13 uur geleden