Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement Taiwan wil einde aan verwarring rond China Airlines

Parlement Taiwan wil einde aan verwarring rond China Airlines

TAIPEI (ANP/AFN) - Het parlement van Taiwan heeft ingestemd met een voorstel om snel de naam van 's lands grootste luchtvaartmaatschappij te veranderen. Die naam, China Airlines, zorgt internationaal voor te veel verwarring over het thuisland van de maatschappij.

De naam China Airlines verwijst terug naar de nasleep van de burgeroorlog tussen Chinese communisten en nationalisten. Die laatste vluchtten eind jaren veertig van het Chinese vasteland naar het eiland Taiwan, die formeel de Republiek China werd gedoopt.

Nu vinden volksvertegenwoordigers dat de naam China Airlines te veel lijkt op Air China, dat de nationale luchtvaartmaatschappij van grote buur Volksrepubliek China is. Die klacht leefde al langer in Taiwan, maar stak weer de kop op bij de leveringen per luchtvracht van medische hulpmiddelen tegen de coronapandemie. In sommige gevallen zouden de ontvangers de Taiwanese middelen voor Chinese hulp hebben aangezien.

Belangen Taiwan

In een aangenomen wetsvoorstel wordt het ministerie van Transport opgeroepen het merk China Airlines zodanig te veranderen dat het sneller als Taiwanees wordt herkend. Daarmee zouden de Taiwanese belangen in het buitenland beter worden behartigd.

Taiwan is sinds 1948 feitelijk een onafhankelijk land, maar wordt door maar weinig landen als zodanig erkend. De Volksrepubliek China beschouwt het eiland als afvallige provincie. Enkele critici van het nieuwe voorstel vrezen dat een naamsverandering van China Airlines voor extra spanningen met Peking zal zorgen.

Meer uit Financieel

Slovenen mogen nog maar 50 liter per dag tanken

LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.

1 uur geleden
Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

5 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

7 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

9 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

10 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 dag geleden