Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement Spanje stemt tegen benoeming Feijóo tot premier

Parlement Spanje stemt tegen benoeming Feijóo tot premier

MADRID (ANP/RTR) - PP-leider Alberto Núñez Feijóo heeft in het Spaanse parlement niet genoeg stemmen gekregen om de nieuwe premier te worden, zoals van tevoren al was verwacht. Zijn conservatieve partij werd de grootste bij de verkiezingen in juli, maar slaagde er niet in een meerderheidscoalitie te vormen.

Feijóo had voor het premierschap een absolute meerderheid van de stemmen nodig. 172 parlementariërs waren woensdag voor zijn benoeming en 178 tegen. Er waren geen afwezigen. Vrijdag volgt een tweede stemming. Dan heeft Feijóo alleen nog een simpele meerderheid nodig, wat dus betekent dat hij premier kan worden als minder parlementariërs opdagen maar een meerderheid hem wel steunt. Ook vrijdag is de kans erg klein dat hij wordt gekozen.

Alles wijst erop dat koning Felipe demissionair premier Pedro Sánchez volgende week zal vragen een regering te vormen. Maar ook de socialisten van Sanchez hebben geen parlementaire meerderheid. Daarvoor hebben zij de steun nodig van een Catalaanse separatistenpartij. Die partij eist amnestie voor degenen die in 2017 betrokken waren bij de poging om Catalonië van Spanje af te scheiden.

Het is nog niet bekend wanneer een eventuele stemming over het premierschap voor Sánchez wordt gehouden. Als ook hij door het parlement wordt afgekeurd, worden in Spanje nieuwe parlementsverkiezingen uitgeschreven. De stembusgang wordt dan waarschijnlijk in januari gehouden.

Meer uit Buitenland

CNN: nieuwe aanklachten tegen Maduro om martelen Amerikanen

NEW YORK (ANP) - Tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw komen nieuwe aanklachten, meldt de Amerikaanse nieuwssite CNN. Het zou gaan om onder meer de vermeende marteling van Amerikanen die vastzaten in Venezuela toen Maduro daar aan de macht was.

8 minuten geleden
Doden bij aanvallen op Saudische vliegvelden

RIYAD (ANP/AFP) - De Saudische autoriteiten zeggen dat er drie mensen zijn omgekomen bij luchtaanvallen op internationale vliegvelden. Onder meer de luchthaven van de hoofdstad Riyad is geraakt. De Jemenitische Houthi's hebben de aanvallen opgeëist.

42 minuten geleden
Rubio: westerse beschaving staat op keerpunt

ATHENE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Europa tijdens een toespraak in Athene opgeroepen om uit zijn "lange sluimerstand" te ontwaken en zichzelf te herpakken. Volgens hem staat de westerse beschaving op dit moment op een keerpunt tussen "nationale macht" en verval.

1 uur geleden
Spaanse 87-jarige vrouw die uit huis werd gezet overleden

MADRID (ANP/RTR) - De 87-jarige Maricarmen Abascal is overleden, meldt de huurdersvereniging van Madrid. Abascal werd vorige maand na zo'n zeventig jaar haar huurwoning uitgezet. Dat was de aanleiding voor massale protesten in Spanje tegen hoge prijzen op de woningmarkt, en een politieke crisis. Premier Pedro Sánchez zag zich daardoor genoodzaakt om nieuwe verkiezingen uit te schrijven.

2 uur geleden
Advocaat: kregen te horen dat Christa Pike hersendood was

NASHVILLE (ANP) - De advocaten van de ter dood veroordeelde Christa Pike kregen maandagavond te horen dat ze hersendood was en dat de beademing zou worden stopgezet. Een dag later werd ze wakker en begon ze te praten. Dat vertelde een van haar advocaten woensdag in een persconferentie. "Ik heb er geen verklaring voor."

2 uur geleden
Franse premier: niet onverschillig blijven over zorgen scholieren

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk mag niet "onverschillig" blijven over de zorgen van scholieren, wier protesten het land op zijn kop hebben gezet. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu gezegd in een televisietoespraak. Volgens hem komt de "woede van jongeren" niet uit de lucht vallen.

2 uur geleden
Geheime dienst: Russen willen Deense defensiebedrijven saboteren

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Rusland zou volgens een medewerkster van de Deense inlichtingendienst PET defensiebedrijven die producten voor Oekraïne maken, proberen te saboteren. Volgens Josefine Christensen van de PET is dit een belangrijke escalatie.

3 uur geleden