Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement Oekraïne keurt 'mineralendeal' met VS goed

Parlement Oekraïne keurt 'mineralendeal' met VS goed

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met een economisch samenwerkingsverdrag met de Verenigde Staten. Die zogenoemde mineralendeal voorziet in de oprichting van een gezamenlijk investeringsfonds voor de reconstructie van Oekraïne. Het fonds wordt gefinancierd met opbrengsten uit de winning van Oekraïense bodemschatten.

In het parlement schaarden 338 parlementariërs zich achter de overeenkomst. Niemand stemde tegen. Vicepremier Joelia Svyrydenko sprak op sociale media over een historisch economisch partnerschap met de VS, dat Oekraïne sinds het begin van de oorlog op grote schaal wapens heeft geleverd. De deal vormt volgens haar de basis voor "een nieuwe manier van samenwerken met een belangrijke strategische partner".

Ondanks de unanieme steun zijn er in de Oekraïense politiek ook zorgen over de deal. Sommige parlementariërs misten informatie over hoe de afspraken precies gaan uitpakken

Meer uit Buitenland

Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

55 minuten geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

57 minuten geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

8 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

9 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

10 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

10 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

12 uur geleden