Parlement Oekraïne keurt begroting voor 2025 goed
KYIV (ANP/AFP) - Het parlement in Oekraïne heeft de begroting voor 2025 goedgekeurd. Bijna 46 miljard euro, ongeveer 60 procent van de uitgaven, wordt gereserveerd voor de verdediging en de veiligheid van het land.
Hiervoor wordt alle belasting die burgers en bedrijven volgend jaar betalen ingezet, aldus premier Denys Sjmyhal op Telegram. Hij meldt onder meer dat een recordbedrag van 16,9 miljard euro bestemd is voor de productie en aankoop van wapens. Oekraïne is op andere vlakken afhankelijk van westerse partners die al tientallen miljarden euro's hebben gestuurd, bijvoorbeeld voor pensioenen, overheidsalarissen en sociale diensten.
De premier stelt dat de begroting voor volgend jaar "duidelijke prioriteiten" stelt. Dat zijn defensie, veiligheid, steun voor de bevolking, ontwikkeling en herstel van het land. "Dit alles maakt ons sterker en brengt ons dichter bij de overwinning", schrijft Sjmyhal op Telegram.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft de nabestaanden van de slachtoffers van de dodelijke cafébrand in Zwitserland ontmoet. Bij dat voorval kwamen tijdens de jaarwisseling tientallen bezoekers om en raakten meer dan honderd mensen gewond. De paus heeft de nabestaanden in het Vaticaan op het hart gedrukt dat het geloof "op de donkerste en pijnlijkste momenten" verlichting kan brengen en kan helpen "moedig voorwaarts te treden richting ons doel".
37 seconden geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een olietanker op de Caribische Zee in beslag genomen omdat die banden zou hebben met Venezuela, melden Amerikaanse functionarissen. Dat gebeurt vlak voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado.
1 uur geledenRIYAD/ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Golfstaten Oman, Qatar en Saudi-Arabië hebben de Amerikaanse president Donald Trump ervan overtuigd geen militaire acties tegen Iran te ondernemen. Dit heeft een hooggeplaatste Saudische functionaris gezegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een honderden jaren oude wet tegen opstanden te gebruiken in Minnesota. In die staat ontstond grote onrust nadat een agent van vreemdelingenpolitie ICE een vrouw had doodgeschoten in de stad Minneapolis.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een medewerker van hulporganisatie Rode Halve Maan is gedood in Iran, meldt koepelorganisatie IFRC, waar ook het Rode Kruis onder valt. Dat gebeurde toen hij op 10 januari aan het werk was in de noordelijke provincie Gilan, net als vijf collega's die gewond raakten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Een Turks verkeersvliegtuig van Istanbul op weg naar Spanje is na een bommelding in Barcelona geland, apart gezet en doorzocht. Het alarm bleek vals maar ontketende een grote actie van Spaanse veiligheidsdiensten en van de luchtmacht van Spanje en het buurland Frankrijk.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.
2 uur geleden