Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement laat speciale commissie bestorming Capitool onderzoeken

Parlement laat speciale commissie bestorming Capitool onderzoeken

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse parlement laat een onafhankelijke, externe commissie de bestorming van het parlementsgebouw Capitool op 6 januari onderzoeken. De commissie zal vergelijkbaar zijn met de commissie die werd ingezet na de radicaalislamitische aanslagen van 11 september 2001 op New York en Washington.

De commissie moet feiten en oorzaken vaststellen, aldus de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden van het Congres, Nancy Pelosi. Ook de paraatheid en de reactie van de politie van het Capitool en andere wetshandhavers wordt bekeken.

Bij de aanval door aanhangers van toenmalig president Trump kwamen vijf mensen om het leven, onder wie een agent. De stormloop veroorzaakte een schok: het werd gezien als een aanval op de democratie en bedreigde een vreedzame machtsoverdracht.

Een poging van de Democraten in het Congres om de Republikein Trump voor zijn rol bij de bestorming te bestraffen, liep spaak. Te weinig partijgenoten van de ex-president zagen dat zitten. Daardoor waren er in de Senaat onvoldoende stemmen voor een veroordeling, namelijk niet de vereiste twee derde meerderheid.

Meer uit Buitenland

CNN: nieuwe aanklachten tegen Maduro om martelen Amerikanen

NEW YORK (ANP) - Tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw komen nieuwe aanklachten, meldt de Amerikaanse nieuwssite CNN. Het zou gaan om onder meer de vermeende marteling van Amerikanen die vastzaten in Venezuela toen Maduro daar aan de macht was.

23 minuten geleden
Doden bij aanvallen op Saudische vliegvelden

RIYAD (ANP/AFP) - De Saudische autoriteiten zeggen dat er drie mensen zijn omgekomen bij luchtaanvallen op internationale vliegvelden. Onder meer de luchthaven van de hoofdstad Riyad is geraakt. De Jemenitische Houthi's hebben de aanvallen opgeëist.

57 minuten geleden
Rubio: westerse beschaving staat op keerpunt

ATHENE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Europa tijdens een toespraak in Athene opgeroepen om uit zijn "lange sluimerstand" te ontwaken en zichzelf te herpakken. Volgens hem staat de westerse beschaving op dit moment op een keerpunt tussen "nationale macht" en verval.

1 uur geleden
Spaanse 87-jarige vrouw die uit huis werd gezet overleden

MADRID (ANP/RTR) - De 87-jarige Maricarmen Abascal is overleden, meldt de huurdersvereniging van Madrid. Abascal werd vorige maand na zo'n zeventig jaar haar huurwoning uitgezet. Dat was de aanleiding voor massale protesten in Spanje tegen hoge prijzen op de woningmarkt, en een politieke crisis. Premier Pedro Sánchez zag zich daardoor genoodzaakt om nieuwe verkiezingen uit te schrijven.

2 uur geleden
Advocaat: kregen te horen dat Christa Pike hersendood was

NASHVILLE (ANP) - De advocaten van de ter dood veroordeelde Christa Pike kregen maandagavond te horen dat ze hersendood was en dat de beademing zou worden stopgezet. Een dag later werd ze wakker en begon ze te praten. Dat vertelde een van haar advocaten woensdag in een persconferentie. "Ik heb er geen verklaring voor."

2 uur geleden
Franse premier: niet onverschillig blijven over zorgen scholieren

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk mag niet "onverschillig" blijven over de zorgen van scholieren, wier protesten het land op zijn kop hebben gezet. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu gezegd in een televisietoespraak. Volgens hem komt de "woede van jongeren" niet uit de lucht vallen.

3 uur geleden
Geheime dienst: Russen willen Deense defensiebedrijven saboteren

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Rusland zou volgens een medewerkster van de Deense inlichtingendienst PET defensiebedrijven die producten voor Oekraïne maken, proberen te saboteren. Volgens Josefine Christensen van de PET is dit een belangrijke escalatie.

3 uur geleden