Parlement laat speciale commissie bestorming Capitool onderzoeken
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse parlement laat een onafhankelijke, externe commissie de bestorming van het parlementsgebouw Capitool op 6 januari onderzoeken. De commissie zal vergelijkbaar zijn met de commissie die werd ingezet na de radicaalislamitische aanslagen van 11 september 2001 op New York en Washington.
De commissie moet feiten en oorzaken vaststellen, aldus de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden van het Congres, Nancy Pelosi. Ook de paraatheid en de reactie van de politie van het Capitool en andere wetshandhavers wordt bekeken.
Bij de aanval door aanhangers van toenmalig president Trump kwamen vijf mensen om het leven, onder wie een agent. De stormloop veroorzaakte een schok: het werd gezien als een aanval op de democratie en bedreigde een vreedzame machtsoverdracht.
Een poging van de Democraten in het Congres om de Republikein Trump voor zijn rol bij de bestorming te bestraffen, liep spaak. Te weinig partijgenoten van de ex-president zagen dat zitten. Daardoor waren er in de Senaat onvoldoende stemmen voor een veroordeling, namelijk niet de vereiste twee derde meerderheid.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De regio Madrid heeft de regering verzocht de nationale noodtoestand uit te roepen vanwege de ernstige bosbranden in drie autonome regio's. De president van de regio Isabel Díaz Ayuso heeft dit verzoek ingediend via X. Ze geeft daarbij aan dat er in Madrid "duizenden mensen zijn geëvacueerd" en dat de branden "niet meer te blussen zijn".
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump gaat de uitlevering van influencer Andrew Tate en zijn broer Tristan aan Groot-Brittannië wegens zedendelicten niet tegenhouden, zo heeft het Witte Huis donderdag laten weten.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Onlineplatforms in de EU mogen de chats van al hun gebruikers scannen om te kijken of er sprake is van kindermisbruik, maar versleutelde berichtendiensten zijn daarvan uitgesloten. Met een verlenging van deze maatregel hebben de EU-lidstaten donderdag ingestemd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De schade van de aardbevingen in Venezuela op 24 juni loopt waarschijnlijk in de tientallen miljarden. Dat voorzien deskundigen van de Wereldbank na een eerste beoordeling. Volgens 's werelds grootste organisatie op het gebied van ontwikkelingssamenwerking gaat het om een van de zwaarste rampen uit de recente geschiedenis van het Zuid-Amerikaanse land.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het aantal mensen dat honger heeft in de Gazastrook is licht gedaald, maar de situatie blijft ernstig. Dat staat in een rapport van de internationale voedselwaakhond (IPC). Meer dan 1,2 miljoen mensen hadden er tussen april en juni niet genoeg eten. Dat is bijna 60 procent van de populatie.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de populaire oud-minister van Defensie Mychajlo Fedorov naar eigen zeggen verschillende opties geboden om voor de regering te blijven werken. Hij kan vicepremier van Militaire Innovatie worden, zei de president volgens Interfax-Ukraine op een persconferentie.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaat het nucleaire akkoord met Saudi-Arabië alleen door als dat land zich ook aansluit bij de Abraham-akkoorden. In dat verdrag worden de diplomatieke banden tussen Israël en islamitische landen genormaliseerd. Saudi-Arabië erkent Israël op dit moment niet.
10 uur geleden