Parlement laat speciale commissie bestorming Capitool onderzoeken
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse parlement laat een onafhankelijke, externe commissie de bestorming van het parlementsgebouw Capitool op 6 januari onderzoeken. De commissie zal vergelijkbaar zijn met de commissie die werd ingezet na de radicaalislamitische aanslagen van 11 september 2001 op New York en Washington.
De commissie moet feiten en oorzaken vaststellen, aldus de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden van het Congres, Nancy Pelosi. Ook de paraatheid en de reactie van de politie van het Capitool en andere wetshandhavers wordt bekeken.
Bij de aanval door aanhangers van toenmalig president Trump kwamen vijf mensen om het leven, onder wie een agent. De stormloop veroorzaakte een schok: het werd gezien als een aanval op de democratie en bedreigde een vreedzame machtsoverdracht.
Een poging van de Democraten in het Congres om de Republikein Trump voor zijn rol bij de bestorming te bestraffen, liep spaak. Te weinig partijgenoten van de ex-president zagen dat zitten. Daardoor waren er in de Senaat onvoldoende stemmen voor een veroordeling, namelijk niet de vereiste twee derde meerderheid.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP) - De Spaanse autoriteiten in Ceuta hebben 2000 minderjarige migranten geïdentificeerd, meldt persbureau EFE. Het is de bedoeling dat deze jongeren "met prioriteit" worden teruggestuurd naar hun land van herkomst om herenigd te worden met hun families.
13 minuten geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - In het Servische Belgrado is drukte ontstaan in aanloop naar de begrafenis van de veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić. Verslaggevers spreken van duizenden mensen die zijn samengekomen bij de kerk waar Mladić ligt opgebaard, om daar een laatste eer te bewijzen. Enkelen van hen verwijzen expliciet naar zijn oorlogsverleden.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt heeft na de verkiezingsoverwinning van Alternative für Deutschland gezegd dat de vrijheid in het land onder druk staat. Hij vergeleek het gevaar dat in die rechtsradicale partij schuilt met de Russische drones die de laatste tijd opduiken in het Duitse luchtruim.
1 uur geledenMAGDEBURG (ANP) - De rechts-radicale partij Alternative für Deutschland wil na de verkiezingsoverwinning in Saksen-Anhalt doorpakken en ook landelijk de grootste worden. Co-partijleider Alice Weidel sprak het doel uit om bij de volgende bondsdagverkiezingen minstens 40 procent van de stemmen te halen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De eerste verkeersbrug tussen Noord-Korea en Rusland is maandag ceremonieel geopend. Volgens het Russische staatspersbureau TASS is het een teken dat de relatie tussen de twee landen sterker wordt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een ex-topman van een chipbedrijf in België dat in 2024 failliet is gegaan, wordt verdacht van spionage voor China. Dat meldt het Belgische Openbaar Ministerie maandag. De Chinees-Belgische man werd in mei gearresteerd op het Brusselse vliegveld Zaventem, toen hij op een vlucht naar Beijing wilde stappen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De grote verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is een duidelijk signaal aan Berlijn en bondskanselier Friedrich Merz om veel meer te doen om de economie te stimuleren. Dat zegt de voorzitter van de belangenorganisatie voor middelgrote en kleine bedrijven in Duitsland.
2 uur geleden