Parlement laat speciale commissie bestorming Capitool onderzoeken
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse parlement laat een onafhankelijke, externe commissie de bestorming van het parlementsgebouw Capitool op 6 januari onderzoeken. De commissie zal vergelijkbaar zijn met de commissie die werd ingezet na de radicaalislamitische aanslagen van 11 september 2001 op New York en Washington.
De commissie moet feiten en oorzaken vaststellen, aldus de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden van het Congres, Nancy Pelosi. Ook de paraatheid en de reactie van de politie van het Capitool en andere wetshandhavers wordt bekeken.
Bij de aanval door aanhangers van toenmalig president Trump kwamen vijf mensen om het leven, onder wie een agent. De stormloop veroorzaakte een schok: het werd gezien als een aanval op de democratie en bedreigde een vreedzame machtsoverdracht.
Een poging van de Democraten in het Congres om de Republikein Trump voor zijn rol bij de bestorming te bestraffen, liep spaak. Te weinig partijgenoten van de ex-president zagen dat zitten. Daardoor waren er in de Senaat onvoldoende stemmen voor een veroordeling, namelijk niet de vereiste twee derde meerderheid.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag zijn steun uitgesproken voor Benjamin Netanyahu in de Israëlische parlementsverkiezingen van volgende week. Netanyahu is de langstzittende premier uit de geschiedenis van het in 1948 gestichte land.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.
2 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Na enige tijd van onderbreking krijgt Kyiv weer inlichtingen van de Verenigde Staten. Dat zei president Volodymyr Zelensky zondag tegen de Amerikaanse zender NBC. Volgens de Oekraïense leider zouden de VS het delen van inlichtingen korte tijd hebben "geblokkeerd", waardoor Kyiv praktisch niet in staat was zich te beschermen tegen inkomende ballistische raketten.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.
6 uur geleden