Parlement Kirgizië bijeen om nieuwe regering te kiezen
BISJKEK (ANP/RTR) - Het parlement van het Centraal-Aziatische Kirgizië komt zaterdag naar verwachting bijeen om een nieuwe regering te kiezen. De parlementariërs vergaderen in het presidentiële paleis in de hoofdstad Bisjkek omdat het eigen parlementsgebouw nog steeds wordt bezet door demonstranten.
In het land is het sinds de verkiezingen afgelopen zondag onrustig. Tegenstanders van president Jeenbekov betwisten de uitslag omdat op grote schaal zou zijn gefraudeerd. Ze gingen maandag de straat op en bezetten onder andere het parlements- en regeringsgebouw. Premier Boronov stapte op.
Jeenbekov heeft het leger opdracht gegeven troepen naar Bisjkek te sturen. Inmiddels zijn her en der in de stad militaire controleposten ingericht en rijden gepantserde voertuigen door de straten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse oud-president François Hollande overweegt om mee te doen aan de presidentsverkiezingen van volgend jaar. Hij zegt tegen de Italiaanse krant La Repubblica nog geen besluit te hebben genomen, maar alleen te willen deelnemen als hij ook denkt te kunnen winnen.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York heeft geen plannen voor onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat schrijft het Iraanse persbureau IRNA, dat zich baseerde op een bron.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft geen plannen om wapens te verkopen aan China. Dat wordt vanuit het Witte Huis benadrukt nadat de Amerikaanse ambassadeur in China zich daarover had uitgesproken, berichten de kranten The Wall Street Journal en The New York Times.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland trekt 10 miljoen euro uit voor trainingsfaciliteiten in Oekraïne om ervoor te zorgen dat meer mensen getraind kunnen worden. Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) gezegd bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie maandag onder meer extra steun aan Oekraïne bespreken.
1 uur geledenWHELFORD (ANP) - Bij de belangrijke Britse luchtmachtbasis Fairford is maandagochtend nog steeds veel politie aanwezig. Ook is er volgens Sky News nog een afzetting bij het nabijgelegen dorp Whelford, waar bewoners van tientallen huizen het verzoek hadden gekregen te evacueren.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.
1 uur geledenSOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
3 uur geleden