Parlement Kenia bestormd door betogers, dode gemeld
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maatregelen aangekondigd tegen een reeks Europese media in reactie op maatregelen van de EU tegen Russische media. Het ministerie noemt media uit meer dan twintig EU-landen. Deze zullen in Rusland niet meer toegankelijk zijn, net zoals sommige Russische media dat in de EU niet meer zijn.
In een bericht van het door de EU te blokkeren persbureau RIA-Novosti staat een zwarte lijst waar ook Nederlandse en Belgische media op staan. Zo worden de NOS, het Algemeen Dagblad, de NRC, Knack en Le Vif genoemd.
De Europese Unie blokkeert sinds 2022 Russische staatsmedia. Dat is begonnen met nieuwszender Russia Today en persbureau Sputnik. In sanctiepakketten gericht tegen Rusland zijn er meer bijgekomen. Volgens de leiding van de EU omdat de Russische media propaganda verspreiden over onder meer de oorlog in Oekraïne.
De tegenmaatregelen van Moskou richten zich op onder meer het Franse persbureau AFP, het Spaanse persbureau EFE, de Italiaanse omroep RAI en de Oostenrijkse omroep ORF. Wanneer Europa de Russische media weer toelaat, zal Moskou overwegen de Europese ook weer toe te laten. Deze week kwam de EU met het veertiende pakket sancties tegen Rusland na de inval in Oekraïne. Ook nu werden Russische media geblokkeerd, inclusief RIA Novosti, Izvestia en Rossiyskaya Gazeta en de Voice of Europe.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.
44 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.
48 minuten geledenMINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
6 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
11 uur geleden