Parlement Kenia bestormd door betogers, dode gemeld
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maatregelen aangekondigd tegen een reeks Europese media in reactie op maatregelen van de EU tegen Russische media. Het ministerie noemt media uit meer dan twintig EU-landen. Deze zullen in Rusland niet meer toegankelijk zijn, net zoals sommige Russische media dat in de EU niet meer zijn.
In een bericht van het door de EU te blokkeren persbureau RIA-Novosti staat een zwarte lijst waar ook Nederlandse en Belgische media op staan. Zo worden de NOS, het Algemeen Dagblad, de NRC, Knack en Le Vif genoemd.
De Europese Unie blokkeert sinds 2022 Russische staatsmedia. Dat is begonnen met nieuwszender Russia Today en persbureau Sputnik. In sanctiepakketten gericht tegen Rusland zijn er meer bijgekomen. Volgens de leiding van de EU omdat de Russische media propaganda verspreiden over onder meer de oorlog in Oekraïne.
De tegenmaatregelen van Moskou richten zich op onder meer het Franse persbureau AFP, het Spaanse persbureau EFE, de Italiaanse omroep RAI en de Oostenrijkse omroep ORF. Wanneer Europa de Russische media weer toelaat, zal Moskou overwegen de Europese ook weer toe te laten. Deze week kwam de EU met het veertiende pakket sancties tegen Rusland na de inval in Oekraïne. Ook nu werden Russische media geblokkeerd, inclusief RIA Novosti, Izvestia en Rossiyskaya Gazeta en de Voice of Europe.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten geven 10 miljard dollar (8,6 miljard euro) aan Iraanse bevroren tegoeden vrij, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De stap valt samen met de aankondiging van een deal tussen Iran en de Verenigde Staten, waarbij ook veel Iraans geld vrij kan komen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne en Moldavië kunnen maandag verder met de onderhandelingen over de toetreding tot de Europese Unie. De EU-leiders besloten eind 2023 al dat die gesprekken geopend zouden worden, maar de onderhandelingen stonden lange tijd stil door verzet van de vorige Hongaarse regering.
6 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Zwitserland heeft aangeboden het gastland te zijn voor de ondertekening van een vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Bemiddelaar Pakistan maakte vrijdag bekend dat de twee landen het eens zijn geworden over de tekst van de overeenkomst.
6 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo heeft hulp van de Spaanse koning Felipe gekregen om naar huis te keren. Het toestel dat hem van Tenerife naar Rome moest vliegen, kampte met een technisch mankement. Hij is onderweg naar huis met een vliegtuig dat is aangeboden door de koning.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Bemiddelaar Pakistan meldt dat Iran en de Verenigde Staten een akkoord hebben bereikt over de tekst van een vredesdeal. Premier Shehbaz Sharif schrijft op X dat nu met beide partijen wordt gewerkt aan de volgende stappen. "Vrede is nog nooit zo dichtbij geweest als nu."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het Amerikaanse Witte Huis claimt dat Iran akkoord is met het ontmantelen van zijn kernprogramma. Dat lijkt niet overeen te komen met berichten in Iraanse staatsmedia, die stelden dat Iran vasthoudt aan de eis zelf de controle te houden over zijn verrijkte uranium.
9 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is maandag niet fysiek aanwezig als de rechtbank van Oslo uitspraak doet in zijn strafzaak. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit zal zijn veroordeling via een videoverbinding volgen, meldt de rechtbank aan het Noorse persbureau NTB.
9 uur geleden