Parlement Israël stemt over coalitie zonder Netanyahu
JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische parlement stemt zondag over een coalitie zonder de Likud-partij van premier Benjamin Netanyahu. Dat kan na twaalf jaar het einde inluiden van het premierschap van de rechtse politicus.
De nieuwe coalitie bestaat uit acht partijen en beschikt in het parlement over de kleinst mogelijke meerderheid. Netanyahu en zijn medestanders hebben nog geprobeerd het monsterverbond te ondermijnen door rechtse parlementariërs aan te sporen hun steun in te trekken.
De partijen uit het blok worden vooral verenigd door hun wens om de voor corruptie vervolgde Netanyahu te zien vertrekken. Er doen rechtse, linkse en centrumpartijen mee. Ook een partij die opkomt voor Arabische Israëli’s heeft getekend voor de coalitie.
Als het parlement groen licht geeft, moet Netanyahu als premier plaatsmaken voor de rechtse nationalist Naftali Bennett. Die mag het land dan twee jaar leiden. Daarna mag zijn coalitiepartner Yair Lapid, centrumpoliticus en voormalig tv-presentator, aantreden als minister-president.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland helpt Iran om Amerikaanse troepen te lokaliseren en te treffen, meldt The Washington Post. Rusland vertelde Iran onder meer waar Amerikaanse oorlogsschepen en vliegtuigen zich bevonden, zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse krant. Een ingewijde spreekt van een "behoorlijk uitgebreide onderneming".
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran heeft vrijdag gedreigd met het aanvallen van "alle faciliteiten" in de Koerdische regio van Irak als militanten toegang krijgen tot Iran.
46 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus maakt zich op voor nieuwe pogingen om lid te worden van de NAVO nu het wordt bestookt met Iraanse drones. "Als het kon, zouden we morgen al een aanvraag indienen", zegt president Nikos Christodoulides.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De EU moet de productie van luchtafweer- en antiballistische raketten fors verhogen, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius vrijdag in Polen. Door de Iraanse crisis is dat volgens hem nog urgenter geworden. De Amerikanen zijn niet in staat om voldoende van deze raketten te leveren voor zowel de Golfstaten, als het Amerikaanse leger als voor Oekraïne, zei Kubilius.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland zal het niet over zijn kant laten gaan als Finland kernwapens toelaat op zijn grondgebied, waarschuwt het Kremlin. Het reageert op de aankondiging door het NAVO-land dat het af wil van zijn verbod op de stationering van kernwapens.
1 uur geleden