Parlement Israël stemt over coalitie zonder Netanyahu
JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische parlement stemt zondag over een coalitie zonder de Likud-partij van premier Benjamin Netanyahu. Dat kan na twaalf jaar het einde inluiden van het premierschap van de rechtse politicus.
De nieuwe coalitie bestaat uit acht partijen en beschikt in het parlement over de kleinst mogelijke meerderheid. Netanyahu en zijn medestanders hebben nog geprobeerd het monsterverbond te ondermijnen door rechtse parlementariërs aan te sporen hun steun in te trekken.
De partijen uit het blok worden vooral verenigd door hun wens om de voor corruptie vervolgde Netanyahu te zien vertrekken. Er doen rechtse, linkse en centrumpartijen mee. Ook een partij die opkomt voor Arabische Israëli’s heeft getekend voor de coalitie.
Als het parlement groen licht geeft, moet Netanyahu als premier plaatsmaken voor de rechtse nationalist Naftali Bennett. Die mag het land dan twee jaar leiden. Daarna mag zijn coalitiepartner Yair Lapid, centrumpoliticus en voormalig tv-presentator, aantreden als minister-president.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Deense buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen zegt dat hij "vandaag iets optimistischer is dan een week geleden", na een nieuw overleg met de Verenigde Staten en Groenland over Groenland. De drie partijen kwamen woensdag bijeen om te praten over een deal over het strategisch gelegen eiland.
33 minuten geledenNORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
5 uur geleden