Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement Israël stemt in met terugkeer kolonisten op 4 plekken

Parlement Israël stemt in met terugkeer kolonisten op 4 plekken

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft in principe ingestemd met de hervatting van de kolonisatie van Palestijnse gebieden op de Westelijke Jordaanoever, op vier plaatsen die eerder ontruimd werden. Bijna twintig jaar geleden werden Joodse nederzettingen in Homesh, Ganim, Kadim en Sanur in het noorden van de Jordaanoever ontruimd, maar kolonisten keerden er meerdere malen op eigen houtje terug.

Ze werden dan door de Israëlische bezettingsmacht gedwongen weer te vertrekken, maar de huidige regering van premier Benjamin Netanyahu wil de kolonisten steunen met een wetswijziging waarmee de vier plaatsen weer nederzettingen voor kolonisten worden. Oppositieleider Merav Michaeli van de Arbeidspartij stelt dat de wetswijziging "de krankzinnige kolonisten de gelegenheid geeft te doen wat ze willen".

De wetswijziging wordt nog een keer onder de loep genomen door een parlementaire commissie en keert dan terug naar de Knesset (Israëlische parlement) waar de coalitie van Netanyahu een meerderheid heeft.

Israël veroverde in de oorlog van 1967 onder meer Arabisch Oost-Jeruzalem en de Westelijke Jordaanoever. Veel bezette gebieden zijn geannexeerd, met name Oost-Jeruzalem, en andere delen worden gekoloniseerd door radicale Joden. Het is het grootste probleem bij een vredesregeling die de Verenigde Naties en de Palestijnen al zo lang willen bereiken, de vestiging van een Palestijnse staat naast Israël met Oost-Jeruzalem als hoofdstad. Netanyahu zet de kolonisatiepolitiek voort met zijn nieuwe rechtse regeringscoalitie.

Meer uit Buitenland

Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

2 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

2 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

3 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

3 uur geleden
Russische havensteden aangevallen door Oekraïense drones

TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.

5 uur geleden
Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

6 uur geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

9 uur geleden