Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement Israël stemt in met terugkeer kolonisten op 4 plekken

Parlement Israël stemt in met terugkeer kolonisten op 4 plekken

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft in principe ingestemd met de hervatting van de kolonisatie van Palestijnse gebieden op de Westelijke Jordaanoever, op vier plaatsen die eerder ontruimd werden. Bijna twintig jaar geleden werden Joodse nederzettingen in Homesh, Ganim, Kadim en Sanur in het noorden van de Jordaanoever ontruimd, maar kolonisten keerden er meerdere malen op eigen houtje terug.

Ze werden dan door de Israëlische bezettingsmacht gedwongen weer te vertrekken, maar de huidige regering van premier Benjamin Netanyahu wil de kolonisten steunen met een wetswijziging waarmee de vier plaatsen weer nederzettingen voor kolonisten worden. Oppositieleider Merav Michaeli van de Arbeidspartij stelt dat de wetswijziging "de krankzinnige kolonisten de gelegenheid geeft te doen wat ze willen".

De wetswijziging wordt nog een keer onder de loep genomen door een parlementaire commissie en keert dan terug naar de Knesset (Israëlische parlement) waar de coalitie van Netanyahu een meerderheid heeft.

Israël veroverde in de oorlog van 1967 onder meer Arabisch Oost-Jeruzalem en de Westelijke Jordaanoever. Veel bezette gebieden zijn geannexeerd, met name Oost-Jeruzalem, en andere delen worden gekoloniseerd door radicale Joden. Het is het grootste probleem bij een vredesregeling die de Verenigde Naties en de Palestijnen al zo lang willen bereiken, de vestiging van een Palestijnse staat naast Israël met Oost-Jeruzalem als hoofdstad. Netanyahu zet de kolonisatiepolitiek voort met zijn nieuwe rechtse regeringscoalitie.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

1 uur geleden
Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

2 uur geleden
Deense premier roept VS op te stoppen met bedreigen van Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".

5 uur geleden
Alle dodelijke slachtoffers brand Crans-Montana geïdentificeerd

CRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.

6 uur geleden
EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

BRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.

7 uur geleden
Buit inbraak Duitse bankkluis mogelijk meer dan 100 miljoen euro

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.

8 uur geleden
Letse premier: glasvezelkabel in Oostzee beschadigd

VILNIUS (ANP/RTR) - ‌Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.

8 uur geleden