Parlement Israël geeft ministers recht Al Jazeera te verbieden
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met een wet waardoor ministers de bevoegdheid krijgen om buitenlandse nieuwszenders te verbieden. Premier Benjamin Netanyahu dreigt al langer om het Qatarese Al Jazeera te verbieden en nu heeft hij daar de mogelijkheid toe.
De wet is met een ruime meerderheid aangenomen. De regering kan nu kantoren en redacties sluiten en het uitzenden van zenders verbieden.
Minister van Communicatie Shlomo Karhi zegt dat Al Jazeera de komende dagen verboden wordt, omdat het fungeert als propagandakanaal van Hamas, de Palestijnse beweging waartegen Israël een oorlog voert. "Er zal geen persvrijheid zijn voor spreekbuizen van Hamas."
Bovendien zouden meerdere journalisten banden hebben met Hamas. De nieuwszender ontkent alle beschuldigingen en zegt dat Israël systematisch journalisten aanvalt in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft volgens het Israëlische ministerie van Defensie een aanval op Iran uitgevoerd. In Teheran zijn meerdere explosies gemeld door plaatselijke media.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De getuigenis van Bill Clinton voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden vrijdag was "zeer productief". Dat stelt de Republikeinse voorzitter van het comité, James Comer. De commissie ondervroeg de oud-president over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
33 minuten geledenEL ALTO (ANP/RTR/AFP) - Een vliegtuig van de Boliviaanse luchtmacht is vrijdag tijdens de landing neergestort in de stad El Alto, nabij hoofdstad La Paz. Het vliegtuig vervoerde bankbiljetten naar het binnenland, waardoor na de crash chaotische taferelen ontstonden.
34 minuten geledenMANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
9 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
11 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
12 uur geleden