Parlement India schrapt delen speech oppositie na kritiek op Modi
NEW DELHI (ANP/RTR) - Het Indiase parlement heeft ingegrepen na de eerste speech van oppositieleider Rahul Gandhi in het nieuwe parlement. De politicus uitte in de toespraak kritiek op premier Narendra Modi en diens partij. De parlementsvoorzitter vond dat strijdig met de regels en liet uitspraken schrappen. Ze komen daardoor niet in het parlementaire archief en media mogen er ook niet meer over berichten.
De Indiase televisie had de speech op dat punt al live uitgezonden. Gandhi bracht Modi en diens partij in verband met religieuze haatzaaierij en geweld. Ministers stapten daarna naar de voorzitter van het Lagerhuis om zich te beklagen over vermeende onjuistheden. Voorzitter Om Birla kan lasterlijke of onfatsoenlijke uitspraken van parlementariërs laten redigeren of schrappen.
De oppositieleider betoogt dat zijn uitspraken wel degelijk feitelijk zijn en wil dat de voorzitter het besluit terugdraait. "De waarheid laat zich niet uitwissen", reageerde hij. Gandhi staat aan het hoofd van een groep partijen die oppositie voert tegen Modi en diens hindoenationalistische BJP. De premier is net begonnen aan zijn derde ambtstermijn.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
3 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
5 uur geleden