Parlement India schrapt delen speech oppositie na kritiek op Modi
NEW DELHI (ANP/RTR) - Het Indiase parlement heeft ingegrepen na de eerste speech van oppositieleider Rahul Gandhi in het nieuwe parlement. De politicus uitte in de toespraak kritiek op premier Narendra Modi en diens partij. De parlementsvoorzitter vond dat strijdig met de regels en liet uitspraken schrappen. Ze komen daardoor niet in het parlementaire archief en media mogen er ook niet meer over berichten.
De Indiase televisie had de speech op dat punt al live uitgezonden. Gandhi bracht Modi en diens partij in verband met religieuze haatzaaierij en geweld. Ministers stapten daarna naar de voorzitter van het Lagerhuis om zich te beklagen over vermeende onjuistheden. Voorzitter Om Birla kan lasterlijke of onfatsoenlijke uitspraken van parlementariërs laten redigeren of schrappen.
De oppositieleider betoogt dat zijn uitspraken wel degelijk feitelijk zijn en wil dat de voorzitter het besluit terugdraait. "De waarheid laat zich niet uitwissen", reageerde hij. Gandhi staat aan het hoofd van een groep partijen die oppositie voert tegen Modi en diens hindoenationalistische BJP. De premier is net begonnen aan zijn derde ambtstermijn.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
6 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
7 uur geleden