Parlement India schrapt delen speech oppositie na kritiek op Modi
NEW DELHI (ANP/RTR) - Het Indiase parlement heeft ingegrepen na de eerste speech van oppositieleider Rahul Gandhi in het nieuwe parlement. De politicus uitte in de toespraak kritiek op premier Narendra Modi en diens partij. De parlementsvoorzitter vond dat strijdig met de regels en liet uitspraken schrappen. Ze komen daardoor niet in het parlementaire archief en media mogen er ook niet meer over berichten.
De Indiase televisie had de speech op dat punt al live uitgezonden. Gandhi bracht Modi en diens partij in verband met religieuze haatzaaierij en geweld. Ministers stapten daarna naar de voorzitter van het Lagerhuis om zich te beklagen over vermeende onjuistheden. Voorzitter Om Birla kan lasterlijke of onfatsoenlijke uitspraken van parlementariërs laten redigeren of schrappen.
De oppositieleider betoogt dat zijn uitspraken wel degelijk feitelijk zijn en wil dat de voorzitter het besluit terugdraait. "De waarheid laat zich niet uitwissen", reageerde hij. Gandhi staat aan het hoofd van een groep partijen die oppositie voert tegen Modi en diens hindoenationalistische BJP. De premier is net begonnen aan zijn derde ambtstermijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
4 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. MartÃn Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
5 uur geleden