Parlement India schrapt delen speech oppositie na kritiek op Modi
NEW DELHI (ANP/RTR) - Het Indiase parlement heeft ingegrepen na de eerste speech van oppositieleider Rahul Gandhi in het nieuwe parlement. De politicus uitte in de toespraak kritiek op premier Narendra Modi en diens partij. De parlementsvoorzitter vond dat strijdig met de regels en liet uitspraken schrappen. Ze komen daardoor niet in het parlementaire archief en media mogen er ook niet meer over berichten.
De Indiase televisie had de speech op dat punt al live uitgezonden. Gandhi bracht Modi en diens partij in verband met religieuze haatzaaierij en geweld. Ministers stapten daarna naar de voorzitter van het Lagerhuis om zich te beklagen over vermeende onjuistheden. Voorzitter Om Birla kan lasterlijke of onfatsoenlijke uitspraken van parlementariërs laten redigeren of schrappen.
De oppositieleider betoogt dat zijn uitspraken wel degelijk feitelijk zijn en wil dat de voorzitter het besluit terugdraait. "De waarheid laat zich niet uitwissen", reageerde hij. Gandhi staat aan het hoofd van een groep partijen die oppositie voert tegen Modi en diens hindoenationalistische BJP. De premier is net begonnen aan zijn derde ambtstermijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
29 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
1 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
1 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
4 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
9 uur geleden