Parlement Guatemala zet omstreden begroting op zijspoor
GUATEMALA-STAD (ANP) - Het Guatemalteekse parlement heeft de nieuwe staatsbegroting die het net had goedgekeurd, voorlopig in de ijskast gezet. De parlementsvoorzitter en andere kopstukken uit het Congres lieten na een weekend van heftige protesten weten dat de begroting voor 2021 niet verder wordt afgehandeld en dus niet terechtkomt op het bord van de uitvoerders van het beleid.
Parlementsvoorzitter Alan Rodríguez zei niet of er nu snel een nieuwe begroting komt en wat er straks met de begroting gebeurt. Na het goedkeuren van de financiële beleidsplannen van de conservatieve regering van president Alejandro Giammattei door maar liefst 116 van de 160 parlementsleden, barstten zaterdag in Guatemala enorme protesten los. Daarbij werd brand in het parlementsgebouw in de hoofdstad gesticht en zijn zeker twaalf gewonden gevallen.
De woede keerde zich vooral tegen bezuinigingen op onderwijs en de gezondheidszorg. Meer geld zou naar infrastructuur en naar de bouw gaan. Maar dat zijn volgens de tegenstanders van de begroting juist de sectoren waar de corruptie het weligst tiert.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
5 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
6 uur geleden