Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement Georgië keurt strenge lhbti-wetgeving goed

Parlement Georgië keurt strenge lhbti-wetgeving goed

TBILISI (ANP/RTR/AFP) - Het parlement van Georgië heeft dinsdag de derde en laatste versie goedgekeurd van een wet rond "familiewaarden en de bescherming van minderjarigen". Volgens de Europese Unie en de plaatselijke lhbti-gemeenschap beperkt het wetsvoorstel lhbti-rechten. De stemming werd geboycot door de oppositie.

Het wetsvoorstel voorziet een wettelijke basis om pride-evenementen en het uithangen van de regenboogvlag te verbieden. Ook maakt het censuur van films en boeken mogelijk. Het wetsvoorstel herbevestigt ook het bestaande verbod op het homohuwelijk en verbiedt geslachtsveranderende operaties.

Kopstukken van de pro-Russische regeringspartij Georgische Droom zeggen dat de wet nodig is om traditionele morele normen te beschermen in Georgië, waar de diep conservatieve Orthodoxe Kerk zeer invloedrijk is. Activisten houden vol dat de maatregel bedoeld is voor conservatieve kiezers in aanloop naar de parlementsverkiezingen op 26 oktober in Georgië.

EU

Het land in de Zuidelijke Kaukasus heeft de ambitie uitgesproken om tot de EU toe te treden, maar westerse regeringen vrezen dat Georgië nu weer richting Rusland neigt. De EU heeft het wetsvoorstel, dat strenge lhbti-wetten in Rusland weerspiegelt, discriminerend genoemd en daardoor onverenigbaar met toetreding.

Tamara Jakeli, directeur van actiegroep Tbilisi Pride, zegt dat het wetsvoorstel haar organisatie waarschijnlijk zal dwingen de deuren te sluiten. "Deze wet is het ergste wat de lhbti-gemeenschap in Georgië kan overkomen", zegt Jakeli. "We zullen waarschijnlijk moeten stoppen. Er is voor ons geen manier om door te gaan."

De Georgische president Salome Zourabichvili, een criticus van Georgische Droom, wiens bevoegdheden vooral ceremonieel zijn, heeft aangegeven de wet te zullen blokkeren. Maar de regeringspartij en haar bondgenoten hebben genoeg zetels in het parlement om haar veto te overrulen.

Meer uit Buitenland

WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

2 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

4 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

5 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

5 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

6 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

8 uur geleden
Ngo: ruim 3000 doden in Iran, grotendeels burgers, door oorlog

TEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.

8 uur geleden