Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parket Belgische voetbalbond wil schorsingen na salonremise

Parket Belgische voetbalbond wil schorsingen na salonremise

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het parket van de Belgische voetbalbond (KBVB) eist forse straffen voor de coaches en spelers van Westerlo en KRC Genk na de salonremise (1-1) in de laatste speelronde van het reguliere seizoen in België. Tegen de coaches Wouter Vrancken (Genk) en Rik De Mil (toen Westerlo, ondertussen Charleroi) en tegen de voetballers Joris Kayembe van Genk en Nicolas Madsen van Westerlo wordt twee wedstrijden schorsing geëist.

De twee spelers zouden een boete van 2000 euro moeten krijgen en de coaches 2500 euro. Ook vordert het bondsparket 1000 euro boete voor alle overige spelers en 10.000 euro voor beide clubs. Het Disciplinair Comité voor Profvoetbal van de Belgische bond behandelt het dossier op 2 april.

Aan het begin van de extra tijd op 17 maart liet Westerlo bij een 1-1-stand de bal aan een tienkoppig Genk. Minutenlang werd de bal door de spelers van Genk rondgetikt zonder druk van Westerlo, waardoor een doelpunt aan beide kanten uitgesloten was. Genk plaatste zich door het gelijkspel ten koste van AA Gent voor de play-offs om de titel, Westerlo gaat play-offs spelen om een ticket voor de Conference League. Westerlo ontsloeg coach De Mil twee dagen na de wedstrijd.

Het bondsparket spreekt van een "een aanfluiting voor een fair verloop van een wedstrijd, met als triest hoogtepunt het één-tweetje tussen de spelers Kayembe en Madsen". Het parket zegt reikhalzend uit te kijken naar de uitleg van beide spelers.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

1 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

1 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

1 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

3 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

5 uur geleden
Arsenal boekt zege bij West Ham United in titelrace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.

5 uur geleden
Telstar neemt afstand van Volendam door zege op Heracles

VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.

5 uur geleden