Parket Belgische voetbalbond wil schorsingen na salonremise
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het parket van de Belgische voetbalbond (KBVB) eist forse straffen voor de coaches en spelers van Westerlo en KRC Genk na de salonremise (1-1) in de laatste speelronde van het reguliere seizoen in België. Tegen de coaches Wouter Vrancken (Genk) en Rik De Mil (toen Westerlo, ondertussen Charleroi) en tegen de voetballers Joris Kayembe van Genk en Nicolas Madsen van Westerlo wordt twee wedstrijden schorsing geëist.
De twee spelers zouden een boete van 2000 euro moeten krijgen en de coaches 2500 euro. Ook vordert het bondsparket 1000 euro boete voor alle overige spelers en 10.000 euro voor beide clubs. Het Disciplinair Comité voor Profvoetbal van de Belgische bond behandelt het dossier op 2 april.
Aan het begin van de extra tijd op 17 maart liet Westerlo bij een 1-1-stand de bal aan een tienkoppig Genk. Minutenlang werd de bal door de spelers van Genk rondgetikt zonder druk van Westerlo, waardoor een doelpunt aan beide kanten uitgesloten was. Genk plaatste zich door het gelijkspel ten koste van AA Gent voor de play-offs om de titel, Westerlo gaat play-offs spelen om een ticket voor de Conference League. Westerlo ontsloeg coach De Mil twee dagen na de wedstrijd.
Het bondsparket spreekt van een "een aanfluiting voor een fair verloop van een wedstrijd, met als triest hoogtepunt het één-tweetje tussen de spelers Kayembe en Madsen". Het parket zegt reikhalzend uit te kijken naar de uitleg van beide spelers.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
24 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
51 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
20 uur geleden