Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parket Belgische voetbalbond wil schorsingen na salonremise

Parket Belgische voetbalbond wil schorsingen na salonremise

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het parket van de Belgische voetbalbond (KBVB) eist forse straffen voor de coaches en spelers van Westerlo en KRC Genk na de salonremise (1-1) in de laatste speelronde van het reguliere seizoen in België. Tegen de coaches Wouter Vrancken (Genk) en Rik De Mil (toen Westerlo, ondertussen Charleroi) en tegen de voetballers Joris Kayembe van Genk en Nicolas Madsen van Westerlo wordt twee wedstrijden schorsing geëist.

De twee spelers zouden een boete van 2000 euro moeten krijgen en de coaches 2500 euro. Ook vordert het bondsparket 1000 euro boete voor alle overige spelers en 10.000 euro voor beide clubs. Het Disciplinair Comité voor Profvoetbal van de Belgische bond behandelt het dossier op 2 april.

Aan het begin van de extra tijd op 17 maart liet Westerlo bij een 1-1-stand de bal aan een tienkoppig Genk. Minutenlang werd de bal door de spelers van Genk rondgetikt zonder druk van Westerlo, waardoor een doelpunt aan beide kanten uitgesloten was. Genk plaatste zich door het gelijkspel ten koste van AA Gent voor de play-offs om de titel, Westerlo gaat play-offs spelen om een ticket voor de Conference League. Westerlo ontsloeg coach De Mil twee dagen na de wedstrijd.

Het bondsparket spreekt van een "een aanfluiting voor een fair verloop van een wedstrijd, met als triest hoogtepunt het één-tweetje tussen de spelers Kayembe en Madsen". Het parket zegt reikhalzend uit te kijken naar de uitleg van beide spelers.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

4 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

4 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

4 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

4 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

6 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

6 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

6 uur geleden