Parket Belgische voetbalbond wil schorsingen na salonremise
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het parket van de Belgische voetbalbond (KBVB) eist forse straffen voor de coaches en spelers van Westerlo en KRC Genk na de salonremise (1-1) in de laatste speelronde van het reguliere seizoen in België. Tegen de coaches Wouter Vrancken (Genk) en Rik De Mil (toen Westerlo, ondertussen Charleroi) en tegen de voetballers Joris Kayembe van Genk en Nicolas Madsen van Westerlo wordt twee wedstrijden schorsing geëist.
De twee spelers zouden een boete van 2000 euro moeten krijgen en de coaches 2500 euro. Ook vordert het bondsparket 1000 euro boete voor alle overige spelers en 10.000 euro voor beide clubs. Het Disciplinair Comité voor Profvoetbal van de Belgische bond behandelt het dossier op 2 april.
Aan het begin van de extra tijd op 17 maart liet Westerlo bij een 1-1-stand de bal aan een tienkoppig Genk. Minutenlang werd de bal door de spelers van Genk rondgetikt zonder druk van Westerlo, waardoor een doelpunt aan beide kanten uitgesloten was. Genk plaatste zich door het gelijkspel ten koste van AA Gent voor de play-offs om de titel, Westerlo gaat play-offs spelen om een ticket voor de Conference League. Westerlo ontsloeg coach De Mil twee dagen na de wedstrijd.
Het bondsparket spreekt van een "een aanfluiting voor een fair verloop van een wedstrijd, met als triest hoogtepunt het één-tweetje tussen de spelers Kayembe en Madsen". Het parket zegt reikhalzend uit te kijken naar de uitleg van beide spelers.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
32 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
18 uur geleden