Parkeerplekken Haagse kust vol, ook druk bij andere zwemplekken
DEN HAAG (ANP) - De parkeerplaatsen aan de Haagse kust zijn vol, meldt de gemeente rond 14.30 uur. Strandgangers krijgen het advies om de (deel)fiets, scooter of het ov te nemen. Auto's kunnen geparkeerd worden in parkeergarages in het centrum of aan de rand van de stad.
Volgens de gemeente Den Haag is het op de Haagse stranden "gezellig druk". Eerder meldde de ANWB al dat er aardig wat files staan op de wegen naar het strand.
Ook elders in het land is het dringen in recreatiegebieden. Zo heeft de gemeente Breda maandag, net als zondag, de toegang tot de Galderse Meren gesloten omdat het er te druk is. De parkeerplaats van recreatieplas 't Zand in Alphen-Chaam (Noord-Brabant) staat ook vol, waarschuwt de gemeente. De toegangsweg is afgesloten. Alleen bezoekers die per fiets of te voet komen zijn er nog welkom.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
1 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
8 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
8 uur geleden