Parkeerplekken Haagse kust vol, ook druk bij andere zwemplekken
DEN HAAG (ANP) - De parkeerplaatsen aan de Haagse kust zijn vol, meldt de gemeente rond 14.30 uur. Strandgangers krijgen het advies om de (deel)fiets, scooter of het ov te nemen. Auto's kunnen geparkeerd worden in parkeergarages in het centrum of aan de rand van de stad.
Volgens de gemeente Den Haag is het op de Haagse stranden "gezellig druk". Eerder meldde de ANWB al dat er aardig wat files staan op de wegen naar het strand.
Ook elders in het land is het dringen in recreatiegebieden. Zo heeft de gemeente Breda maandag, net als zondag, de toegang tot de Galderse Meren gesloten omdat het er te druk is. De parkeerplaats van recreatieplas 't Zand in Alphen-Chaam (Noord-Brabant) staat ook vol, waarschuwt de gemeente. De toegangsweg is afgesloten. Alleen bezoekers die per fiets of te voet komen zijn er nog welkom.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam heeft nog geen zicht op de schade aan de Vondelkerk na de verwoestende brand tijdens de nieuwjaarsnacht. Vrijdag worden in overleg met de brandweer en politie dronebeelden gemaakt om zo meer duidelijkheid te krijgen over de omvang. "Het is nog te gevaarlijk om de kerk in te gaan", zegt een woordvoerster van de organisatie die sinds 1996 eigenaar van de kerk is.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van het dodelijke vuurwerkongeluk in Nijmegen tijdens oud en nieuw is een 44-jarige man uit Nijmegen. Dat laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. De man is donderdagmiddag vrijgelaten, al moet hij beschikbaar blijven tijdens het onderzoek. Wat de relatie is tussen de verdachte en het slachtoffer wil de politie niet zeggen.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De drie Nederlandse brandwondencentra kunnen in totaal zes gewonden van de cafébrand in Zwitserland opvangen. Dat laat het Martini Ziekenhuis in Groningen weten naar aanleiding van een bericht van de NOS.
3 uur geledenPUTTE (ANP) - Een groep jongeren heeft tijdens de jaarwisseling brandgesticht in een woning in het Noord-Brabantse Putte, door de ramen kapot te maken en vervolgens vuurwerk naar binnen te gooien. Een man (40), de vriend van de bewoonster, wilde samen met zijn vriendin de groep stoppen en werd mishandeld.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI meldt dat komende nacht en zaterdag zwaardere sneeuwbuien op enkele plekken voor een sneeuwlaag van 5 tot 10 centimeter kunnen zorgen. Op meerdere plaatsen kan 3 tot 5 centimeter komen te liggen. Het weerinstituut heeft waarschuwingscode geel verlengd tot zondag 11.00 uur.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verschillende omwonenden van de Vondelkerk in Amsterdam zijn inzamelingsacties gestart na de verwoestende brand in de nieuwjaarsnacht. Op meerdere crowdfundingsites zijn doneeracties begonnen om geld op te halen om de kerk te herstellen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee tieners van 16 en 18 jaar die donderdagavond zijn doodgeschoten in Amsterdam Nieuw-West woonden allebei in een opvanglocatie voor asielzoekers van het COA. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Het Parool. Wat de aanleiding was voor de schietpartij, weet de politie nog niet.
5 uur geleden