Parkeerplaats Aalsmeerbaan weer inzetbaar voor vliegverkeer
SCHIPHOL (ANP) - De Aalsmeerbaan van Schiphol is weer inzetbaar als start- en landingsbaan voor vliegverkeer. De baan werd als gevolg van de coronamaatregelen sinds 28 maart gebruikt als parkeerplaats voor vliegtuigen.
In principe wordt het vliegverkeer op Schiphol afgehandeld op de Polderbaan en Kaagbaan. De andere banen - de Zwanenburgbaan, Buitenveldertbaan en vanaf maandag dus ook de Aalsmeerbaan weer - worden vooral gebruikt als een extra start- of landingsbaan nodig is of als de wind- en weeromstandigheden daarom vragen.
Op de Aalsmeerbaan hebben ongeveer 25 toestellen gestaan. Om beschadiging van de baan te beperken kwamen er rijplaten te liggen. Schiphol hief geen parkeergelden.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
6 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
7 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
7 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.
8 uur geledenGOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
11 uur geleden