Park in Londen afgesloten in zoektocht naar ontsnapte gevangene
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een park in Londen afgezet in de zoektocht naar de terreurverdachte die is ontsnapt uit de gevangenis. Het Richmond Park ligt slechts op zo'n 5,5 kilometer van de Wandsworth-gevangenis, waar Daniel Abed Khalife woensdag kon vluchten. De politie bevestigt dat het afsluiten van het park te maken heeft met de klopjacht.
Sinds afgelopen nacht bewaken agenten de ingangen van het park. De zoekacties werden 's nachts wel tijdelijk stopgezet tot er weer voldoende daglicht was om verder te zoeken. Volgens Sky News cirkelen ook twee politiehelikopters boven het park.
Khalife, een voormalig soldaat, zat vast omdat hij verdacht wordt van het verzamelen van informatie voor Iran en van het plaatsen van nepbommen op een militaire basis. Hij ontsnapte door zich vast te maken aan de onderkant van een vrachtwagen die voedsel leverde aan de gevangenis.
Donderdag zei de politie dat er 150 agenten in Londen waren ingezet voor de klopjacht. De commandant denkt dat Khalife zijn vlucht goed gepland heeft en dat hij als getrainde oud-soldaat een "zeer vindingrijk individu" moet zijn. De politie onderzoekt nu of hij hulp gehad kan hebben, mogelijk van gevangenisbewakers of andere gevangenen. De autoriteiten houden er ook rekening mee dat Khalife het land al heeft verlaten. Vliegvelden en havens namen al extra veiligheidsmaatregelen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
18 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
3 uur geleden