Paris SG pakt koppositie met zege bij Olympique Lyon
LYON (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Franse competitie de topper tegen Olympique Lyon gewonnen. De titelhouder zegevierde met 4-2. Daarmee profiteerde de ploeg van de trainer Mauricio Pochettino van de miskleun van concurrent Lille OSC, dat op eigen veld verloor van Nîmes Olympique (1-2). PSG kwam in punten op gelijke hoogte met Lille, maar is op basis van een beter doelsaldo de nieuwe koploper.
De treffers van de titelverdediger kwamen op naam van Kylian Mbappé (twee), Danilo Pereira en Ángel Di María. De productie van de thuisclub kwam pas in het laatste halfuur op gang bij een stand van 0-4. Islam Slimani en Maxwel Cornet troffen doel. Aanvoerder Memphis Depay was op dat moment bij Lyon al gewisseld. De aanvaller, die zich maandag in Zeist meldt bij het Nederlands elftal, ging in de 56e minuut naar de kant.
Bij PSG begon Neymar op de bank. Anderhalve maand geleden kwam de Braziliaanse sterspeler voor de laatste keer in actie. Daarna viel hij weg door een dijbeenblessure. Neymar viel in Lyon in de 70e minuut in voor Mbappé. Ploeggenoot Mitchel Bakker bleef op de bank.
Lyon staat nu derde op de ranglijst, met 3 punten minder dan PSG en Lille.
Mbappé (22) bracht tegen Lyon met zijn honderdste competitietreffer, 16 voor AS Monaco en 84 voor PSG, de stand op 4-0. "Dat is een belangrijke mijlpaal in mijn carrière, maar ik ben nog steeds erg jong en kan mezelf nog verbeteren", liet de Franse topspits weten. "Het eerste wat ik dacht nadat ik mijn honderdste goal had gemaakt, was: 'nu moet het ook nog 5-0 worden'. Dat zat er helaas niet in."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
18 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
1 dag geleden