Paris SG pakt koppositie met zege bij Olympique Lyon
LYON (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Franse competitie de topper tegen Olympique Lyon gewonnen. De titelhouder zegevierde met 4-2. Daarmee profiteerde de ploeg van de trainer Mauricio Pochettino van de miskleun van concurrent Lille OSC, dat op eigen veld verloor van Nîmes Olympique (1-2). PSG kwam in punten op gelijke hoogte met Lille, maar is op basis van een beter doelsaldo de nieuwe koploper.
De treffers van de titelverdediger kwamen op naam van Kylian Mbappé (twee), Danilo Pereira en Ángel Di María. De productie van de thuisclub kwam pas in het laatste halfuur op gang bij een stand van 0-4. Islam Slimani en Maxwel Cornet troffen doel. Aanvoerder Memphis Depay was op dat moment bij Lyon al gewisseld. De aanvaller, die zich maandag in Zeist meldt bij het Nederlands elftal, ging in de 56e minuut naar de kant.
Bij PSG begon Neymar op de bank. Anderhalve maand geleden kwam de Braziliaanse sterspeler voor de laatste keer in actie. Daarna viel hij weg door een dijbeenblessure. Neymar viel in Lyon in de 70e minuut in voor Mbappé. Ploeggenoot Mitchel Bakker bleef op de bank.
Lyon staat nu derde op de ranglijst, met 3 punten minder dan PSG en Lille.
Mbappé (22) bracht tegen Lyon met zijn honderdste competitietreffer, 16 voor AS Monaco en 84 voor PSG, de stand op 4-0. "Dat is een belangrijke mijlpaal in mijn carrière, maar ik ben nog steeds erg jong en kan mezelf nog verbeteren", liet de Franse topspits weten. "Het eerste wat ik dacht nadat ik mijn honderdste goal had gemaakt, was: 'nu moet het ook nog 5-0 worden'. Dat zat er helaas niet in."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
19 uur geleden