Paris SG pakt koppositie met zege bij Olympique Lyon
LYON (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Franse competitie de topper tegen Olympique Lyon gewonnen. De titelhouder zegevierde met 4-2. Daarmee profiteerde de ploeg van de trainer Mauricio Pochettino van de miskleun van concurrent Lille OSC, dat op eigen veld verloor van Nîmes Olympique (1-2). PSG kwam in punten op gelijke hoogte met Lille, maar is op basis van een beter doelsaldo de nieuwe koploper.
De treffers van de titelverdediger kwamen op naam van Kylian Mbappé (twee), Danilo Pereira en Ángel Di María. De productie van de thuisclub kwam pas in het laatste halfuur op gang bij een stand van 0-4. Islam Slimani en Maxwel Cornet troffen doel. Aanvoerder Memphis Depay was op dat moment bij Lyon al gewisseld. De aanvaller, die zich maandag in Zeist meldt bij het Nederlands elftal, ging in de 56e minuut naar de kant.
Bij PSG begon Neymar op de bank. Anderhalve maand geleden kwam de Braziliaanse sterspeler voor de laatste keer in actie. Daarna viel hij weg door een dijbeenblessure. Neymar viel in Lyon in de 70e minuut in voor Mbappé. Ploeggenoot Mitchel Bakker bleef op de bank.
Lyon staat nu derde op de ranglijst, met 3 punten minder dan PSG en Lille.
Mbappé (22) bracht tegen Lyon met zijn honderdste competitietreffer, 16 voor AS Monaco en 84 voor PSG, de stand op 4-0. "Dat is een belangrijke mijlpaal in mijn carrière, maar ik ben nog steeds erg jong en kan mezelf nog verbeteren", liet de Franse topspits weten. "Het eerste wat ik dacht nadat ik mijn honderdste goal had gemaakt, was: 'nu moet het ook nog 5-0 worden'. Dat zat er helaas niet in."
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Het duel tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in de Eredivisie is ruim anderhalf uur later dan gepland alsnog begonnen. De IJsselderby liep lang uitstel op doordat de meegereisde supporters van PEC Zwolle weigerden verboden gezichtsbedekkende doeken te verwijderen en evenmin gehoor gaven aan een oproep om het uitvak uit eigen beweging te verlaten. Pas toen de Mobiele Eenheid het vak had ontruimd en de fans in de bus naar Zwolle zaten, kon de wedstrijd zonder uitsupporters aanvangen.
8 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord speelt zondag het uitduel met FC Volendam zonder Anis Hadj Moussa en Anel Ahmedhodzic. Als het elftal van Robin van Persie punten verspeelt, dan is PSV officieel kampioen van Nederland. De aftrap is om 14.30 uur.
37 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De Mobiele Eenheid is uitgerukt om het uitvak met supporters van PEC Zwolle te ontruimen bij de IJsselderby. De fans weigerden gezichtsbedekking te verwijderen en evenmin uit eigen beweging de tribune in het stadion van Go Ahead Eagles te verlaten, ondanks herhaalde oproepen. Alle supporters van PEC worden in bussen terug naar Zwolle gestuurd. Daarna moet het duel alsnog beginnen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - De aftrap van de Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Supporters van PEC Zwolle staan in het uitvak met bedekte gezichten en dat is tegen de afspraken die zijn gemaakt tussen beide clubs. De zogeheten IJsselderby zou om 12.15 uur beginnen.
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
13 uur geleden