Paris SG: eerste medische controles Neymar geruststellend
PARIJS (ANP) - De uitkomsten van de eerste medische controles bij voetbalvedette Neymar van Paris Saint-Germain zijn positief. De club uit Parijs noemt de klinische beoordeling "geruststellend". Vervolgonderzoek moet uitwijzen hoelang Neymar uit de roulatie zal zijn.
De Braziliaanse aanvaller werd in blessuretijd van de verloren topper zondagavond tegen Olympique Lyon (1-0) hard op de linkerenkel geraakt door zijn landgenoot Thiago Mendes, die daarvoor de rode kaart kreeg. Neymar ging per brancard geëmotioneerd van het veld. Lyon-middenvelder Mendes heeft via Instagram zijn excuses gemaakt voor zijn overtreding op Neymar. "Fouten gebeuren, maar ik ben hier om me te verontschuldigen. Ik hoop dat het niets ernstigs was", aldus de 28-jarige Mendes. Neymar stond eerder dit seizoen door een peesblessure in zijn bovenbeen ook al geruime tijd aan de kant.
Trainer Thomas Tuchel was zondagavond niet alleen bezorgd over Neymar, maar ook ongerust over zijn andere smaakmaker Kylian Mbappé. De Franse aanvaller kwam op aanraden van de clubarts pas in de tweede helft op het veld tegen Olympique Lyon. "Hij speelde 30 minuten en dat was al te veel," zei Tuchel. "Mbappé stond eigenlijk in de rode zone en riskeerde letsel."
PSG staat nu een punt achter LOSC Lille en Lyon (29 punten), de nummers 1 en 2 in de Franse competitie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.
5 minuten geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.
7 minuten geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.
8 minuten geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández begint met grote ambities als bondscoach van het Nederlands elftal. "Ik ben een winnaar. Wij zijn hier om te winnen", sprak de opvolger van de na het WK opgestapte Ronald Koeman tijdens een persconferentie in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong heeft Xavi Hernández, de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal, dinsdag welkom geheten. "Ik wil je welkom heten Xavi. We zijn blij dat je hier bent", sprak de directeur topsport van de KNVB tijdens een drukbezochte persconferentie in Zeist.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het is nog niet bekend of supporters van Feyenoord over twee weken welkom zijn bij het uitduel tegen NEC. De gemeente Nijmegen praat daarover met NEC en voetbalbond KNVB. "Er is nog niks besloten", laat de gemeente dinsdag weten.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij het Eredivisieduel tussen SC Cambuur en FC Twente is zondag geen uitpubliek welkom na het vuurwerkgeweld van Feyenoord-fans in Leeuwarden. Daarbij vielen afgelopen zondag zeven gewonden.
4 uur geleden