Paris SG: eerste medische controles Neymar geruststellend
PARIJS (ANP) - De uitkomsten van de eerste medische controles bij voetbalvedette Neymar van Paris Saint-Germain zijn positief. De club uit Parijs noemt de klinische beoordeling "geruststellend". Vervolgonderzoek moet uitwijzen hoelang Neymar uit de roulatie zal zijn.
De Braziliaanse aanvaller werd in blessuretijd van de verloren topper zondagavond tegen Olympique Lyon (1-0) hard op de linkerenkel geraakt door zijn landgenoot Thiago Mendes, die daarvoor de rode kaart kreeg. Neymar ging per brancard geëmotioneerd van het veld. Lyon-middenvelder Mendes heeft via Instagram zijn excuses gemaakt voor zijn overtreding op Neymar. "Fouten gebeuren, maar ik ben hier om me te verontschuldigen. Ik hoop dat het niets ernstigs was", aldus de 28-jarige Mendes. Neymar stond eerder dit seizoen door een peesblessure in zijn bovenbeen ook al geruime tijd aan de kant.
Trainer Thomas Tuchel was zondagavond niet alleen bezorgd over Neymar, maar ook ongerust over zijn andere smaakmaker Kylian Mbappé. De Franse aanvaller kwam op aanraden van de clubarts pas in de tweede helft op het veld tegen Olympique Lyon. "Hij speelde 30 minuten en dat was al te veel," zei Tuchel. "Mbappé stond eigenlijk in de rode zone en riskeerde letsel."
PSG staat nu een punt achter LOSC Lille en Lyon (29 punten), de nummers 1 en 2 in de Franse competitie.
Meer uit Voetbal
COVENTRY (ANP) - Sven Botman heeft met een doelpunt niet kunnen voorkomen dat Newcastle United de uitwedstrijd tegen Coventry City ruim verloor. De Nederlandse verdediger ging met 4-1 onderuit met zijn ploeg.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt staat voor een rentree bij Manchester United. De centrale verdediger maakt deel uit van de selectie van zijn club voor de uitwedstrijd van dinsdag tegen Atlético Madrid in de Champions League.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Trainer Peter Bosz rekent op een intense uitwedstrijd voor PSV tegen RB Leipzig in de Champions League. "Ik verwacht spektakel", zei hij op een persconferentie in het stadion van de huidige nummer 5 van de Bundesliga.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink van de Nederlandse voetbalsters is niet van plan om veel veranderingen aan te brengen in zijn basisopstelling voor de returnwedstrijd tegen Hongarije van dinsdag. Oranje won vrijdag in Hongarije het eerste duel in de play-offs voor WK-kwalificatie met grote cijfers (0-8).
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta kan dinsdag voor de thuiswedstrijd in de Champions League tegen het Franse Lille geen beroep doen op verdediger Piero Hincapié en middenvelder Martín Zubimendi. De twee raakten zaterdag geblesseerd bij het uitlopen na de gewonnen wedstrijd tegen Leeds United (2-1).
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan de rest van dit voetbalseizoen niet meer beschikken over Jamal Amofa. De aanvoerder viel zondag in de door de Friezen met 1-0 gewonnen uitwedstrijd tegen PEC Zwolle een kwartier voor tijd uit met een achillespeesblessure.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - FC Barcelona is zonder Frenkie de Jong naar Istanbul vertrokken voor de uitwedstrijd van dinsdag tegen Galatasaray in de Champions League. De 29-jarige Nederlandse middenvelder heeft na een blessure de groepstraining bij de Spaanse koploper hervat, maar is nog niet fit genoeg voor een plaats in de wedstrijdselectie.
15 uur geleden