Paris Saint-Germain zonder Neymar tegen Montpellier
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain zal het woensdag in de wedstrijd tegen Montpellier zonder Neymar moeten stellen. De Braziliaan kampt volgens zijn club met 'spiervermoeidheid' en werd dinsdag behandeld.
De koploper van de Franse competitie mist tegen Montpellier, de huidige nummer 14 in de Ligue 1, ook middenvelder Marco Verratti. Hij is geschorst nadat hij zondag in de wedstrijd tegen Stade de Reims (1-1) een rode kaart had gekregen.
De ploeg van Christophe Galtier kende een matige start van 2023 en verloor de laatste twee uitwedstrijden bij Lens en Rennes. Afgelopen zondag speelde PSG met 1-1 gelijk bij Stade Reims. PSG gaat met 48 punten uit 20 wedstrijden vooralsnog wel aan kop in de Franse Ligue 1, maar het verschil met nummer twee RC Lens slonk afgelopen weekend naar drie punten.
Gemiste kansen maand januari
"Januari was niet goed en iedereen moet in zijn hoofd hebben dat februari beter zal zijn", zei Galtier dinsdag op een persconferentie. "Tegen Reims hebben we punten laten liggen. Die moeten we in Montpellier weer terugpakken", zei hij. "Ik heb met de ploeg gesproken: we moeten wat consistentie terugkrijgen in onze prestaties. Maar er zijn momenten in een seizoen dat het moeilijker is. We moeten de juiste formule op het middenveld herontdekken. We moeten collectief meer inspanningen leveren."
Galtier verwierp tijdens de persconferentie suggesties dat het hebben van sterspelers Kylian Mbappé, Lionel Messi en Neymar in één team de stabiliteit van de ploeg zou schaden. "We hebben met Kylian, Leo en Neymar drie ongelooflijk sterke aanvallende spelers met 55 goals en 34 assists sinds het begin van het seizoen. Om te zeggen dat we één van hem moeten weglaten om in evenwicht te blijven is een vergissing. We hebben goed kunnen spelen en zijn solide met alle drie."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).
2 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
19 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
1 dag geleden