Paris Saint-Germain zonder grote inspanningen naar 5-0-zege
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de laatste wedstrijd voor het WK voetbal in Qatar zonder al te veel problemen gewonnen. In het eigen Parc des Princes werd Auxerre met 5-0 verslagen, zonder dat de aanstaande WK-sterren Kylian Mbappé, Lionel Messi en Neymar zich moesten inspannen.
Mbappé opende wel de score in de 11e minuut na een door Messi opgezette aanval. De assist was van Nuno Mendes. M'Baye Niang was halverwege de eerste helft dichtbij de gelijkmaker, maar doelman Gianluigi Donnarumma redde knap. Veel meer gevaar stichtten de bezoekers niet, terwijl de vedetten van PSG de benen nadrukkelijk spaarden.
PSG-coach Christophe Galtier liet zijn drie sterren ook na de pauze terugkeren. Binnen het uur stond het 3-0: eerst kopte Carlos Soler raak, niet veel later rondde Achraf Hakimi een lange rush af: 3-0. Een kwartier voor tijd mochten Messi en Neymar gaan rusten. Het duo verdween ook vrijwel meteen naar de kleedkamer en zag niet hoe de invallers Renato Sanches en Hugo Ekitike er nog 5-0 van maakten.
In alle competities samen is Paris Saint-Germain nu 22 duels ongeslagen. In de Ligue 1 leidt de ploeg met 5 punten voorsprong op Lens.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
10 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
13 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
21 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
21 uur geleden