Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup
DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
Flamengo miste vier van de vijf strafschoppen. Alleen Nicolás De la Cruz schoot raak. Vitinha en Nuno Mendes benutten een penalty voor PSG, dat Ousmane Dembélé en Bradley Barcola zag missen. Dembélé werd dinsdag op een gala van de FIFA gekozen tot beste voetballer van het jaar. Khvicha Kvaratskhelia bracht PSG in de 38e minuut op voorsprong. Jorginho benutte in de 62e minuut een strafschop voor Flamengo.
De FIFA Intercontinental Cup werd vorig jaar in het leven geroepen omdat de FIFA een mega-evenement heeft gemaakt van het WK voor clubs. Maar liefst 32 ploegen streden afgelopen zomer om de zege en uiteindelijk won Chelsea.
De FIFA Intercontinental Cup lijkt op de oude versie van de Wereldbeker. PSG, de winnaar van de Champions League, was rechtstreeks voor de finale geplaatst. Flamengo, de winnaar van de Zuid-Amerikaanse Copa Libertadores, schakelde de kampioenen van Noord- en Midden-Amerika en Afrika uit. Flamengo versloeg het Mexicaanse Cruz Azul (1-2) en verhinderde het Egyptische Pyramids de toegang tot de finale (2-0).
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
1 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
19 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
1 dag geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
1 dag geleden