Paris Saint-Germain verlengt contract met trainer Pochettino
PARIJS (ANP) - Mauricio Pochettino heeft zijn contract als trainer van Paris Saint-Germain verlengd. De 49-jarige Argentijn is nu tot de zomer van 2023 verbonden aan de Franse topclub, waar Oranje-international Georginio Wijnaldum voetbalt.
Pochettino is pas een half jaar werkzaam bij PSG. Begin januari volgde hij de ontslagen Thomas Tuchel op. Tuchel vertrok daarna naar Chelsea (als vervanger van Frank Lampard) en won met de Londenaren de Champions League. Pochettino strandde met Paris Saint-Germain in de halve eindstrijd van de Champions League en in de Franse competitie moest de club de titel aan Lille laten.
"Ik ben echt heel blij, voor mezelf en ook voor mijn staf", reageerde Pochettino op de contractverlenging. "Het is erg belangrijk voor ons om het vertrouwen van de club te voelen en we zullen ons uiterste best doen, zodat de supporters trots zijn op Paris Saint-Germain. Twintig jaar geleden was ik aanvoerder van deze club en vandaag ben ik de coach... Het is een droom die uitkomt."
Pochettino was van 2014 tot 2019 hoofdcoach van Tottenham Hotspur. In 2019 schakelde hij met de Londenaren Ajax uit in de halve eindstrijd van de Champions League. Voor zijn periode bij Tottenham had Pochettino Espanyol en daarna Southampton onder zijn hoede.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van middenvelder Branco van den Boomen. De twee partijen bereikten overeenstemming over het beëindigen van zijn contract, dat nog liep tot de zomer van 2027.
11 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Noorse sterspeler Erling Haaland heeft de rol van underdog omarmd voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Engeland. "Ik denk dat er een paar duidelijke favorieten op het WK zijn en Engeland is er daar één van. Ik vind dat jullie elk greintje druk op de Engelse jongens moeten leggen", zei de spits van Manchester City met een knipoog tegen journalisten.
25 minuten geledenARNHEM (ANP) - Willem van der Linden treedt per 17 augustus als algemeen directeur in dienst bij Vitesse. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie bekend op de eigen website. Van der Linden komt over van RKC Waalwijk, waar hij sinds medio 2024 dezelfde functie vervulde.
52 minuten geledenINGLEWOOD (ANP/DPA) - Bondscoach Rudi Garcia van België maakt zich geen zorgen over de eventuele vijandige sfeer in het Los Angeles Stadium bij de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Spanje. Amerikaanse fans zouden mogelijk op de hand van de tegenstander kunnen zijn, na de zege van België op de Verenigde Staten in de achtste finales. Een duel dat in het teken stond van de veelbesproken rode kaart van de Amerikaan Folarin Balogun.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/RTR) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van Marokko was realistisch na de verloren kwartfinale op het WK voetbal tegen Frankrijk (0-2). "We moeten erkennen dat ze een geweldig team hebben", zei hij over tegenstander Frankrijk.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/AFP) - Aanvoerder Kylian Mbappé heeft Frankrijk gerustgesteld na zijn wissel tijdens de gewonnen kwartfinale op het WK voetbal tegen Marokko (2-0). De 27-jarige sterspeler werd een kwartier voor tijd vervangen door Jean-Philippe Mateta. "Het gaat goed met me", zei hij na afloop van het duel in het Boston Stadium.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk heeft voor de derde keer op rij de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. In het Boston Stadium was de wereldkampioen van 2018 met 2-0 te sterk voor Marokko. De doelpunten waren van Kylian Mbappé en Ousmane Dembélé. Op het vorige WK, in 2022 in Qatar, was Frankrijk ook al het eindstation voor Marokko, toen in de halve finale.
10 uur geleden