Paris Saint-Germain verlengt contract met trainer Pochettino
PARIJS (ANP) - Mauricio Pochettino heeft zijn contract als trainer van Paris Saint-Germain verlengd. De 49-jarige Argentijn is nu tot de zomer van 2023 verbonden aan de Franse topclub, waar Oranje-international Georginio Wijnaldum voetbalt.
Pochettino is pas een half jaar werkzaam bij PSG. Begin januari volgde hij de ontslagen Thomas Tuchel op. Tuchel vertrok daarna naar Chelsea (als vervanger van Frank Lampard) en won met de Londenaren de Champions League. Pochettino strandde met Paris Saint-Germain in de halve eindstrijd van de Champions League en in de Franse competitie moest de club de titel aan Lille laten.
"Ik ben echt heel blij, voor mezelf en ook voor mijn staf", reageerde Pochettino op de contractverlenging. "Het is erg belangrijk voor ons om het vertrouwen van de club te voelen en we zullen ons uiterste best doen, zodat de supporters trots zijn op Paris Saint-Germain. Twintig jaar geleden was ik aanvoerder van deze club en vandaag ben ik de coach... Het is een droom die uitkomt."
Pochettino was van 2014 tot 2019 hoofdcoach van Tottenham Hotspur. In 2019 schakelde hij met de Londenaren Ajax uit in de halve eindstrijd van de Champions League. Voor zijn periode bij Tottenham had Pochettino Espanyol en daarna Southampton onder zijn hoede.
Meer uit Voetbal
OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
2 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
12 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
14 uur geleden