Paris Saint-Germain verlengt contract met trainer Pochettino
PARIJS (ANP) - Mauricio Pochettino heeft zijn contract als trainer van Paris Saint-Germain verlengd. De 49-jarige Argentijn is nu tot de zomer van 2023 verbonden aan de Franse topclub, waar Oranje-international Georginio Wijnaldum voetbalt.
Pochettino is pas een half jaar werkzaam bij PSG. Begin januari volgde hij de ontslagen Thomas Tuchel op. Tuchel vertrok daarna naar Chelsea (als vervanger van Frank Lampard) en won met de Londenaren de Champions League. Pochettino strandde met Paris Saint-Germain in de halve eindstrijd van de Champions League en in de Franse competitie moest de club de titel aan Lille laten.
"Ik ben echt heel blij, voor mezelf en ook voor mijn staf", reageerde Pochettino op de contractverlenging. "Het is erg belangrijk voor ons om het vertrouwen van de club te voelen en we zullen ons uiterste best doen, zodat de supporters trots zijn op Paris Saint-Germain. Twintig jaar geleden was ik aanvoerder van deze club en vandaag ben ik de coach... Het is een droom die uitkomt."
Pochettino was van 2014 tot 2019 hoofdcoach van Tottenham Hotspur. In 2019 schakelde hij met de Londenaren Ajax uit in de halve eindstrijd van de Champions League. Voor zijn periode bij Tottenham had Pochettino Espanyol en daarna Southampton onder zijn hoede.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
7 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
10 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
15 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.
17 uur geleden