Paris Saint-Germain officieel kampioen van Frankrijk
PARIJS (ANP) - Voetbalclub Paris Saint-Germain is in Frankrijk officieel uitgeroepen tot kampioen. Dit heeft de overkoepelende organisatie LFP besloten, in samenspraak met andere belanghebbende. Het seizoen in het land werd onlangs vroegtijdig beëindigd, nadat de regering had gezegd dat er wegens de uitbraak van het nieuwe coronavirus tot september niet meer kan worden gespeeld.
In Frankrijk moesten nog tien speelrondes afgewerkt worden, maar de huidige stand wordt nu bevroren. Koploper Paris Saint-Germain, ook de titelverdediger, had twaalf punten voorsprong op eerste achtervolger Olympique Marseille en ook nog een wedstrijd minder gespeeld.
PSG, zeven keer kampioen in de laatste acht jaar, is dit seizoen nog actief in de Champions League. Mocht die competitie worden uitgespeeld, wat de UEFA wel van plan is, dan overweegt de club de betreffende wedstrijden indien mogelijk in het buitenland te gaan spelen.
Degradaties
De nummers twee Olympique Marseille en drie Stade Rennes spelen volgend seizoen naast PSG in de Champions League. Lille, Stade Reims en Nice mogen deelnemen aan de Europa League. De degradanten zijn Amiens en Toulouse, Lorient en Lens promoveren naar de hoogste afdeling. Europese kwalificaties moeten nog wel door de UEFA worden goedgekeurd.
In Nederland kan de competitie ook niet meer worden uitgespeeld, maar besloot de KNVB geen club uit te roepen tot kampioen. Ook degradeerde er niemand. Dat leidt zoals het er nu naar uitziet tot rechtszaken. Die worden in Frankrijk ook niet uitgesloten. "Maar onze maatregelen zijn solide en onderbouwd", zo liet een directielid van de LFP weten.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
4 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
22 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 dag geleden