Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paris Saint-Germain officieel kampioen van Frankrijk

Paris Saint-Germain officieel kampioen van Frankrijk

PARIJS (ANP) - Voetbalclub Paris Saint-Germain is in Frankrijk officieel uitgeroepen tot kampioen. Dit heeft de overkoepelende organisatie LFP besloten, in samenspraak met andere belanghebbende. Het seizoen in het land werd onlangs vroegtijdig beëindigd, nadat de regering had gezegd dat er wegens de uitbraak van het nieuwe coronavirus tot september niet meer kan worden gespeeld.

In Frankrijk moesten nog tien speelrondes afgewerkt worden, maar de huidige stand wordt nu bevroren. Koploper Paris Saint-Germain, ook de titelverdediger, had twaalf punten voorsprong op eerste achtervolger Olympique Marseille en ook nog een wedstrijd minder gespeeld.

PSG, zeven keer kampioen in de laatste acht jaar, is dit seizoen nog actief in de Champions League. Mocht die competitie worden uitgespeeld, wat de UEFA wel van plan is, dan overweegt de club de betreffende wedstrijden indien mogelijk in het buitenland te gaan spelen.

Degradaties

De nummers twee Olympique Marseille en drie Stade Rennes spelen volgend seizoen naast PSG in de Champions League. Lille, Stade Reims en Nice mogen deelnemen aan de Europa League. De degradanten zijn Amiens en Toulouse, Lorient en Lens promoveren naar de hoogste afdeling. Europese kwalificaties moeten nog wel door de UEFA worden goedgekeurd.

In Nederland kan de competitie ook niet meer worden uitgespeeld, maar besloot de KNVB geen club uit te roepen tot kampioen. Ook degradeerde er niemand. Dat leidt zoals het er nu naar uitziet tot rechtszaken. Die worden in Frankrijk ook niet uitgesloten. "Maar onze maatregelen zijn solide en onderbouwd", zo liet een directielid van de LFP weten.

Meer uit Voetbal

Gijselhart van De Graafschap naar La Liga-club Deportivo

DOETINCHEM (ANP) - Teun Gijselhart verruilt de Keuken Kampioen Divisie voor La Liga in Spanje. De 21-jarige middenvelder van De Graafschap tekende een contract tot de zomer van 2030 bij Deportivo de La Coruña. Dat maakte de Spaanse club bekend. Deportivo keert komend seizoen na een afwezigheid van acht jaar terug op het hoogste niveau.

10 minuten geleden
Canadees Koné bedankt fans en teamgenoten na beenbreuk op WK

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Canadees Ismaël Koné heeft de supporters en zijn teamgenoten bedankt voor hun steun, nadat hij een beenbreuk had opgelopen tijdens het eerste WK-duel met Qatar. De middenvelder werd donderdag geopereerd en de verwachting is dat hij volledig herstelt.

1 uur geleden
Gedragen shirts van Oranje-spelers voor 59.069 euro geveild

KANSAS CITY (ANP) - De veiling van gedragen shirts van de spelers van het Nederlands elftal tijdens het eerste WK-duel met Japan heeft 59.069 euro opgeleverd. Het overgrote deel van de opbrengst gaat naar het Prinses Máxima Fonds.

1 uur geleden
Quinten Timber vliegt niet met Oranje mee naar Houston

KANSAS (ANP) - Quinten Timber vliegt niet meer met het Nederlands elftal naar Houston voor de tweede groepswedstrijd tegen Zweden op het WK. De middenvelder blijft achter in het spelershotel van Oranje in Kansas City.

1 uur geleden
Spanjaard Lamine Yamal nog niet klaar voor negentig minuten op WK

CHATTANOOGA (ANP/AFP) - Lamine Yamal zal waarschijnlijk zondag ook niet de hele wedstrijd spelen, als Spanje voor de tweede keer tijdens het WK voetbal in actie komt tegen Saudi-Arabië. De sterspeler van FC Barcelona is herstellende van een dijbeenblessure.

2 uur geleden
Oranje traint zonder Quinten Timber voor vertrek naar Houston

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Quinten Timber aan de laatste training voor de tweede groepswedstrijd op het WK van zaterdag tegen Zweden begonnen. De middenvelder heeft een lichte hersenschudding overgehouden aan een botsing met een ploeggenoot op de training van donderdag en is niet inzetbaar tegen Zweden.

3 uur geleden
KNVB waarschuwt Oranjefans voor extreme hitte in Houston

HOUSTON (ANP) - De KNVB waarschuwt Oranjefans voor extreme hitte en een hoge luchtvochtigheid in Houston, waar het Nederlands elftal zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK tegen Zweden speelt. "Drink voldoende water. Het advies is om 1 liter water per uur te drinken. Begin hier nu alvast mee. Zoek regelmatig de schaduw of een koele plek om oververhitting te voorkomen. Daarnaast: smeer je in met zonnebrand. Voel je je niet goed? Ga direct naar de zijkant en spreek een medewerker, hulpverlener of steward aan."

5 uur geleden