Paris Saint-Germain officieel kampioen van Frankrijk
PARIJS (ANP) - Voetbalclub Paris Saint-Germain is in Frankrijk officieel uitgeroepen tot kampioen. Dit heeft de overkoepelende organisatie LFP besloten, in samenspraak met andere belanghebbende. Het seizoen in het land werd onlangs vroegtijdig beëindigd, nadat de regering had gezegd dat er wegens de uitbraak van het nieuwe coronavirus tot september niet meer kan worden gespeeld.
In Frankrijk moesten nog tien speelrondes afgewerkt worden, maar de huidige stand wordt nu bevroren. Koploper Paris Saint-Germain, ook de titelverdediger, had twaalf punten voorsprong op eerste achtervolger Olympique Marseille en ook nog een wedstrijd minder gespeeld.
PSG, zeven keer kampioen in de laatste acht jaar, is dit seizoen nog actief in de Champions League. Mocht die competitie worden uitgespeeld, wat de UEFA wel van plan is, dan overweegt de club de betreffende wedstrijden indien mogelijk in het buitenland te gaan spelen.
Degradaties
De nummers twee Olympique Marseille en drie Stade Rennes spelen volgend seizoen naast PSG in de Champions League. Lille, Stade Reims en Nice mogen deelnemen aan de Europa League. De degradanten zijn Amiens en Toulouse, Lorient en Lens promoveren naar de hoogste afdeling. Europese kwalificaties moeten nog wel door de UEFA worden goedgekeurd.
In Nederland kan de competitie ook niet meer worden uitgespeeld, maar besloot de KNVB geen club uit te roepen tot kampioen. Ook degradeerde er niemand. Dat leidt zoals het er nu naar uitziet tot rechtszaken. Die worden in Frankrijk ook niet uitgesloten. "Maar onze maatregelen zijn solide en onderbouwd", zo liet een directielid van de LFP weten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden