Paris Saint-Germain naast Lille na zege op Nice
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is aan kop van de ranglijst van de Franse voetbalcompetitie op gelijke hoogte gekomen met Lille. De titelverdediger onder leiding van de Argentijnse coach Mauricio Pochettino won van Nice, 2-1. PSG en Lille hebben beide 54 punten. Lille, komende week tegenstander van Ajax in de Europa League, heeft nog wel een wedstrijd extra te gaan.
Halverwege leidde de kampioen door een doelpunt van Julian Draxler. De Duitser scoorde in de rebound. Vlak na de hervatting werd het gelijk door de Portugees Rony Lopes. Een kwartier voor tijd kwam PSG echter opnieuw op voorsprong. De Italiaan Moise Kean scoorde.
De Nederlanders Xavi Simons en Mitchel Bakker zaten op de bank bij de Parijzenaars. Bakker viel in de slotfase nog wel in. De Braziliaanse vedette Neymar ontbrak bij de titelverdediger wegens een blessure.
Lyon, van Memphis Depay, kan de koplopers later zaterdag inhalen als het wint van Montpellier.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 32 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.
5 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
5 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
15 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
20 uur geleden