Paris Saint-Germain met Wijnaldum te sterk voor Strasbourg
PARIJS (ANP) - Nog zonder Lionel Messi heeft Paris Saint-Germain ook de tweede wedstrijd in de Franse competitie gewonnen. In het Parc des Princes van de Franse hoofdstad werd Strasbourg verslagen, 4-2. Georginio Wijnaldum was basisspeler in de formatie van de Argentijnse coach Mauricio Pochettino. Hij werd enkele minuten voor tijd vervangen.
Al na 3 minuten kwamen de Parijzenaars op voorsprong. Mauro Icardi scoorde na een voorzet van Abdou Diallo. Daarna was het de beurt van Kylian Mbappé om op te vallen. Eerst schot de Franse international zelf min of meer raak via het hoofd van een tegenstander Ludovic Ajorque, vervolgens stelde hij Julian Draxler in staat nummer drie van dichtbij in te tikken.
Na de hervatting kreeg het duel een onverwachte wending. Door doelpunten van Kevin Gameiro en Ludovic Ajorque kwam Strasbourg dichterbij. Alexander Djiku van de bezoekers werd zo'n 10 minuten voor het einde uit het veld gestuurd. Daarna maakte Pablo Sarabia de 4-2, opnieuw zorgde Mbappé voor de assist.
Mbappé
Opvallend was dat bij het presenteren van de opstellingen vooraf Mbappé door zijn eigen fans werd uitgefloten. Reden is vermoedelijk dat hij zijn aflopende contract vooralsnog niet heeft verlengd.
Naast Messi ontbrak ook Neymar nog, evenmin geheel 'wedstrijdfit'. Voor Wijnaldum, jarenlang een vaste waarde voor Liverpool, was het zijn debuut in de Ligue 1. Voor het begin werd Messi, samen met de andere aanwinsten Sergio Ramos, Achraf Hakimi, Wijnaldum, en Gianluigi Donnarumma aan het publiek in het stadion gepresenteerd.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
14 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
21 uur geleden