Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijzenaren stemmen voor verbod op elektrische huursteps

Parijzenaren stemmen voor verbod op elektrische huursteps

PARIJS (ANP) - Inwoners van Parijs hebben zich in een bindend referendum in grote meerderheid (bijna 90 procent) uitgesproken voor een verbod op elektrische huursteps. 1,6 miljoen mensen mochten stemmen, maar de opkomst was zoals verwacht laag. Het stadsbestuur had vooraf gezegd de uitslag als bindend te beschouwen ongeacht de opkomst. De verkiezing heeft geen invloed op elektrische steps in particulier bezit, waarvan er in Frankrijk vorig jaar 700.000 zijn verkocht.

De deelsteps zijn een populair alternatief voor auto, metro of fiets. In de Franse hoofdstad zijn er ongeveer 15.000 te huur via apps. Na een chaotische introductie in 2018 heeft het stadsbestuur de regels voor de steps geleidelijk aangescherpt, door speciale parkeerzones te creëren en de maximumsnelheid en het aantal aanbieders te beperken. Maar voetgangers bleven klagen over roekeloos rijgedrag, overlast en ongelukken. Er vielen meerdere doden en honderden gewonden. De steps kunnen worden gehuurd door kinderen vanaf 12 jaar.

Burgemeester Anne Hidalgo kondigde de raadpleging in januari aan. De sociaaldemocraat is voorstander van een verbod en ziet het vervoermiddel als een "bron van spanning en zorg".

In Frankrijk worden dagelijks ongeveer 100.000 ritten gemaakt op gehuurde steps in circa 200 dorpen en steden.

Meer uit Buitenland

Iraniërs ontvluchten Teheran na nieuwe bombardementen

TEHERAN (ANP/RTR) - Na nieuwe Israëlische bombardementen is woensdag weer een uittocht van burgers op gang gekomen uit Teheran. Er ontstonden files toen mensen massaal probeerden de Iraanse hoofdstad te verlaten.

1 uur geleden
Rusland tegen VS: help Israël niet militair bij aanval Iran

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Verenigde Staten gewaarschuwd voor de mogelijke gevolgen van directe militaire steun aan Israël bij het aanvallen van Iran. Dergelijke Amerikaanse betrokkenheid kan de situatie in het Midden-Oosten verregaand destabiliseren, verklaarde onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens Russische media. Rusland staat volgens Rjabkov in contact met zowel Iran als Israël.

1 uur geleden
Ayatollah Khamenei richt zich weer tot bevolking

DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft in een nieuwe toespraak gezegd dat Israël "een grote vergissing heeft begaan en daarvoor gestraft zal worden". Khamenei waarschuwde woensdag ook de VS na dreigende uitspraken van president Donald Trump. Khamenei zei dat iedereen "die iets van Iran weet, weet dat Iraniërs niet goed reageren op dreigende taal. Iran zal zich niet overgeven en elke Amerikaanse aanval zal ernstige onherstelbare schade tot gevolg hebben".

1 uur geleden
President Iran stuurt brief aan emir Qatar

DOHA (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief gestuurd aan de emir van Qatar. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken van die Golfstaat, zonder in detail te treden over de inhoud.

1 uur geleden
Trump wil ondanks Iran naar NAVO-top, maar 'alles verandert snel'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn gevolg zijn ondanks de escalerende crisis rond Iran nog altijd van plan om naar de NAVO-top in Den Haag te komen. Maar dat kan "soms van uur tot uur" veranderen, zegt een woordvoerster van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
IAEA bevestigt aanvallen op nucleaire sector in Iran

TEHERAN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) bevestigt dat bij aanvallen op Iran locaties zijn getroffen voor de productie van apparatuur voor het verrijken van uranium. In Teheran en Karaj zijn gebouwen geraakt waar onderdelen voor centrifuges worden gemaakt, meldt de internationale toezichthouder op X.

2 uur geleden
Meerderheid Europarlement staat achter nieuwe NAVO-norm defensie

STRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement staat achter een nieuwe norm voor defensie van 5 procent van de omvang van de economie. Daarover wordt komende week op de NAVO-top in Den Haag een besluit genomen. Wel vindt een aantal fracties dat die extra uitgaven niet ten koste mogen gaan van sociale uitgaven zoals de zorg en de koopkracht van EU-burgers. Dat bleek tijdens een debat over de komende NAVO-top.

2 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!