Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijse politiechef noemt optreden rond CL-finale mislukking

Parijse politiechef noemt optreden rond CL-finale mislukking

PARIJS (ANP) - De Parijse politiechef Didier Lallement heeft donderdag tijdens een hoorzitting in de Senaat toegegeven dat het optreden van zijn korps rondom de finale van de Champions League in Parijs een "mislukking" was. Ook bood hij zijn excuses aan voor het gebruik van traangas door de politie.

Lallement zei dat het hem spijt dat hij het gebruik van traangas heeft toegestaan, maar beweerde dat er "geen andere manier" was om de druk rondom de toegangspoorten van het Stade de France te verlichten. "Ik ben me ervan bewust dat ook mensen met goede bedoelingen door het gas zijn geraakt. Het spijt me echt, maar ik zeg het nog een keer: er was geen andere manier." Afgezien van directe fysieke aanvallen is traangas volgens Lallement de enige manier waarop de politie menigten ertoe kan brengen zich terug te trekken. "We hebben mensen gevraagd zich te verplaatsen, maar het gebeurde niet."

De politiechef was in zijn geheel niet te spreken over de beveiliging rondom de Champions League-finale. "Het is een mislukking omdat er mensen werden geduwd en aangevallen. Het is een mislukking omdat de reputatie van ons land werd ondermijnd."

Ticketfraude

Steve Rotheram, de burgemeester van Liverpool, sprak ook zijn teleurstelling uit in de gang van zaken. "Ik zag politie die als het ware uit was op een confrontatie", aldus Rotheram, die aanwezig was bij de wedstrijd en het slachtoffer werd van zakkenrollers. "De dag veranderde geleidelijk van een droom in een nachtmerrie."

Naast Lallement zijn ook de officials van de Franse voetbalbond donderdag gehoord over de incidenten rondom de Champions League-finale tussen Real Madrid en Liverpool.

Bij de finale was sprake van grootschalige ticketfraude, waardoor de autoriteiten voorafgaand aan het duel de controle over de veiligheid rond het stadion verloren. De wedstrijd, die uiteindelijk gewonnen werd door Real Madrid, moest daardoor met ruim een half uur worden uitgesteld. De Parijse politie registreerde rond de finale van eind mei ruim 100 arrestaties en 230 gewonden.

Meer uit Voetbal

AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

21 minuten geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

3 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

3 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

4 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

5 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 uur geleden
Kort geding NAC Breda over duel met Go Ahead Eagles op 28 april

UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.

9 uur geleden