Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijse politiechef noemt optreden rond CL-finale mislukking

Parijse politiechef noemt optreden rond CL-finale mislukking

PARIJS (ANP) - De Parijse politiechef Didier Lallement heeft donderdag tijdens een hoorzitting in de Senaat toegegeven dat het optreden van zijn korps rondom de finale van de Champions League in Parijs een "mislukking" was. Ook bood hij zijn excuses aan voor het gebruik van traangas door de politie.

Lallement zei dat het hem spijt dat hij het gebruik van traangas heeft toegestaan, maar beweerde dat er "geen andere manier" was om de druk rondom de toegangspoorten van het Stade de France te verlichten. "Ik ben me ervan bewust dat ook mensen met goede bedoelingen door het gas zijn geraakt. Het spijt me echt, maar ik zeg het nog een keer: er was geen andere manier." Afgezien van directe fysieke aanvallen is traangas volgens Lallement de enige manier waarop de politie menigten ertoe kan brengen zich terug te trekken. "We hebben mensen gevraagd zich te verplaatsen, maar het gebeurde niet."

De politiechef was in zijn geheel niet te spreken over de beveiliging rondom de Champions League-finale. "Het is een mislukking omdat er mensen werden geduwd en aangevallen. Het is een mislukking omdat de reputatie van ons land werd ondermijnd."

Ticketfraude

Steve Rotheram, de burgemeester van Liverpool, sprak ook zijn teleurstelling uit in de gang van zaken. "Ik zag politie die als het ware uit was op een confrontatie", aldus Rotheram, die aanwezig was bij de wedstrijd en het slachtoffer werd van zakkenrollers. "De dag veranderde geleidelijk van een droom in een nachtmerrie."

Naast Lallement zijn ook de officials van de Franse voetbalbond donderdag gehoord over de incidenten rondom de Champions League-finale tussen Real Madrid en Liverpool.

Bij de finale was sprake van grootschalige ticketfraude, waardoor de autoriteiten voorafgaand aan het duel de controle over de veiligheid rond het stadion verloren. De wedstrijd, die uiteindelijk gewonnen werd door Real Madrid, moest daardoor met ruim een half uur worden uitgesteld. De Parijse politie registreerde rond de finale van eind mei ruim 100 arrestaties en 230 gewonden.

Meer uit Voetbal

AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

9 minuten geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

15 minuten geleden
Koploper Arsenal komt niet verder dan 0-0 bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.

17 minuten geleden
Grim ziet Ajax onnodig punten verspelen tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

31 minuten geleden
Ajax bevestigt komst nieuwe technisch directeur Cruijff

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff bevestigd. De 51-jarige zoon van de legendarische nummer 14 is een contract tot medio 2028 overeengekomen. Hij gaat in februari aan de slag als opvolger van Alex Kroes, die zijn functie na het ontslag van trainer John Heitinga ter beschikking stelde.

32 minuten geleden
Nigeria wint voor de negende keer troostfinale Afrika Cup

CASABLANCA (ANP) - Nigeria heeft voor de negende keer de troostfinale van de Afrika Cup gewonnen. De ploeg won in Casablanca de strijd om het brons van Egypte na strafschoppen. Nadat Ademola Lookman de vierde penalty had verzilverd, was de winst zeker.

36 minuten geleden
Verdediger Sildillia vervangt Dest bij PSV tegen Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kiest voor Kiliann Sildillia als vervanger van de licht geblesseerde Sergiño Dest in het uitduel met Fortuna Sittard. De Fransman speelde woensdag ook al vanaf de aftrap mee in het gewonnen bekerduel met FC Den Bosch (1-4), toen hij voor Mauro Júnior in de ploeg kwam. Die Braziliaan neemt in Sittard de positie van linksback weer in, Sildillia speelt aan de rechterkant.

40 minuten geleden