Parijse politie verbiedt truckersprotest
PARIJS (ANP) - Het hoofd van de politie in Parijs heeft demonstraties met vrachtauto's en andere voertuigen in de stad verboden van 11 tot 14 februari. In Frankrijk zijn vrachtrijders onderweg naar Parijs om er zaterdag en zondag tegen de coronamaatregelen te demonstreren naar het voorbeeld van de Canadese truckers die eind januari naar de hoofdstad Ottawa trokken met hun 'vrijheidskonvooien'. Woensdag vertrokken er vrachtauto's uit het zuiden, donderdag gaan er vooral in het westen betogers op pad naar Parijs en vrijdag betogers uit het noorden en oosten van het land.
Volgens de politie in Parijs is er helemaal geen betoging aangemeld en dreigen de aangekondigde acties de openbare orde te verstoren. De betogende vrachtrijders zouden het verkeer in het weekend blokkeren en maandag naar Brussel willen rijden om het protest daar voort te zetten. De vrachtrijders worden gewaarschuwd dat het blokkeren van een openbare weg kan worden bestraft met boetes tot 4500 euro en een gevangenisstraf van twee jaar.
De autoriteiten vrezen dat de in sociale media ontstane protestbeweging van de vrijheidskonvooien nieuw leven blaast in de beweging van de 'gele hesjes'. Dat was eind 2018 een spontane volksopstand gericht tegen de hogere brandstofprijzen en de hoge kosten van het levensonderhoud in het algemeen. De beweging was zo massaal dat de regering van president Emmanuel Macron zich gedwongen zag een reeks maatregelen, zoals prijsverhogingen van diesel en benzine als onderdeel van het klimaatbeleid, weer in te trekken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
11 uur geleden