Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijse politie ontruimt kades langs zonnige Seine

Parijse politie ontruimt kades langs zonnige Seine

PARIJS (ANP/AFP) - De politie heeft zaterdag Parijzenaars van de kades langs de Seine verdreven die daar naartoe waren gelokt door de zon en lenteachtige temperaturen.

De drukte langs de oevers was zo groot dat de politie de menigte uiteen moest drijven, omdat de afstandsregels en andere coronamaatregelen niet werden gerespecteerd. Er werd geen gehoor gegeven aan oproepen met waarschuwingen die via Twitter werden verzonden.

Frankrijk heeft te maken met een aanhoudend hoog aantal coronabesmettingen. In 23 departementen gelden verscherpte maatregelen. Parijs en omgeving behoren tot de risicogebieden waar het virus bijzonder snel circuleert. Zo is de bewegingsruimte van veel Fransen verder beperkt in het noorden en zuidoosten, zoals rond Calais, rondom Duinkerken en ook in Nice.

Regels

Meer dan twee miljoen Fransen mogen niet verder komen dan maximaal 5 kilometer van hun huis. De Franse autoriteiten hopen dat vaccinatie snel soelaas biedt. Tot dusver hebben circa 3,4 miljoen Fransen minstens één dosis toegediend hebben gekregen.

In de regio Parijs blijven honderd vaccinatiecentra zaterdag en zondag open en elders in het land zijn er vier militaire ziekenhuizen bij de inentingsoperatie betrokken. Doelstelling van de autoriteiten is om medio april minimaal tien miljoen mensen hun eerste injecties te hebben gegeven. Dat aantal moet medio mei zijn opgelopen tot 20 miljoen mensen en tegen de zomer tot 30 miljoen.

Meer uit Buitenland

Buitenlandminister België wil snelle erkenning Palestina

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot vindt dat België op korte termijn Palestina moet erkennen. Hij wil onder meer Frankrijk volgen, dat komende maand bij de Verenigde Naties de stap zal nemen. Over een snelle erkenning is nog geen eensgezindheid binnen de coalitieregering in Brussel, meldt de Vlaamse zender VRT.

7 minuten geleden
Kremlin voorziet geen gezamenlijke verklaring met VS na top

MOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin voorziet geen gezamenlijke Amerikaans-Russische verklaring na de top tussen de leiders van de landen in Alaska. "Nee, er valt niets te verwachten, er is niets voorbereid en het is onwaarschijnlijk dat er een document komt", zei regeringswoordvoerder Dmitri Peskov volgens Russische media als Interfax en TASS.

56 minuten geleden
Trump: kans van 25 procent dat top met Poetin mislukt

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt er rekening mee dat zijn aanstaande top met de Russische leider Vladimir Poetin op niets uitloopt. "Deze bijeenkomst legt de basis voor de tweede bijeenkomst, maar er is een kans van 25 procent dat deze bijeenkomst niet succesvol zal zijn", zei Trump tegen Fox News Radio.

2 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen krijgsgevangenen uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. De landen hebben elk 84 personen laten gaan na bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten, bericht het Russische ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Krant: Trump vraagt Noorse minister naar Nobelprijs

OSLO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Noorse minister van Financiën vorige maand gevraagd naar de Nobelprijs voor de Vrede. Dat schrijft de Noorse zakenkrant Dagens Naeringsliv, die zich baseert op anonieme bronnen.

5 uur geleden
Franse politie vindt vier lichamen in de Seine

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse politie heeft in een voorstad van Parijs vier lichamen gevonden in de rivier de Seine. Momenteel is er nog geen bewijs gevonden dat de doden iets met elkaar te maken hebben.

5 uur geleden
Poetin oppert deal over nucleaire wapenbeheersing met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft voor het gesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesuggereerd dat hun landen ook een deal zouden kunnen sluiten over nucleaire wapenbeheersing. Volgens Poetin zou zo'n overeenkomst de vrede kunnen versterken.

5 uur geleden