Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Parijse metro te druk om afstand te bewaren'

'Parijse metro te druk om afstand te bewaren'

PARIJS (ANP) - In een aantal metro's in de regio Parijs is het te druk voor de reizigers om voldoende afstand van elkaar te bewaren. In de treinstellen op de drukste lijnen staan mensen relatief dicht op elkaar, zoals op lijn 13, melden Franse media. Veel Parijzenaars vrezen dat ze niet mee kunnen, omdat er minder metro's rijden. Hierdoor ontstaat extra drukte. De forenzen dragen wel mondkapjes. Dit is in Frankrijk in het openbaar vervoer verplicht gesteld.

De regering heeft met ingang van maandag coronamaatregelen versoepeld. Winkels kunnen weer open en burgers kunnen ook zonder dringende reden hun huis uit. Maar de autoriteiten in Parijs proberen ervoor te zorgen dat in de spitsuren mensen uitsluitend voor hun werk van het openbaar vervoer gebruikmaken. Ze moeten een werkgeversverklaring meenemen waar op staat hoe laat en waar ze moeten werken.

Tot maandag was het in het kader van de bestrijding van het coronavirus overal in Frankrijk verplicht een schriftelijke verklaring mee te nemen waarop staat waarom iemand zijn huis uit gaat. Nu hebben alleen forenzen in Parijs dat nog nodig in de spitsuren.

Meer uit Buitenland

Explosies gehoord op Iraans eiland Kharg

TEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.

30 minuten geleden
Kantoor Netanyahu ontkent dat hij was gewaarschuwd voor 7 oktober

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."

2 uur geleden
Iran claimt onderschepping Amerikaanse onderwaterdrone

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.

3 uur geleden
Bijna 50.000 mensen brachten laatste groet aan overleden Harald

OSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.

3 uur geleden
Nieuwe sancties VS tegen luchtvaartsector in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.

3 uur geleden
Spanje geeft inlichtingen vrij over migranteninstroom Ceuta

CEUTA (ANP/AFP) - Spanje geeft woensdag een aantal inlichtingenrapporten vrij over de plotselinge aankomst van tienduizenden migranten in Ceuta eind juli. De regering probeert twijfels weg te nemen over welke kennis er al op voorhand was over de toestroom en over de rol die Marokko daar mogelijk bij gespeeld heeft.

4 uur geleden
Oekraïne krijgt Duitse 'B-raketten' voor Patriot-luchtafweer

BERLIJN (ANP) - Duitsland geeft Oekraïne uit eigen voorraad nog wat luchtafweerraketten voor de cruciale Patriot-luchtafweer. Het gaat niet om de geavanceerdste Patriot-raketten maar om een variant die minder goed is opgewassen tegen Ruslands verwoestende ballistische raketten.

4 uur geleden