'Parijse metro te druk om afstand te bewaren'
PARIJS (ANP) - In een aantal metro's in de regio Parijs is het te druk voor de reizigers om voldoende afstand van elkaar te bewaren. In de treinstellen op de drukste lijnen staan mensen relatief dicht op elkaar, zoals op lijn 13, melden Franse media. Veel Parijzenaars vrezen dat ze niet mee kunnen, omdat er minder metro's rijden. Hierdoor ontstaat extra drukte. De forenzen dragen wel mondkapjes. Dit is in Frankrijk in het openbaar vervoer verplicht gesteld.
De regering heeft met ingang van maandag coronamaatregelen versoepeld. Winkels kunnen weer open en burgers kunnen ook zonder dringende reden hun huis uit. Maar de autoriteiten in Parijs proberen ervoor te zorgen dat in de spitsuren mensen uitsluitend voor hun werk van het openbaar vervoer gebruikmaken. Ze moeten een werkgeversverklaring meenemen waar op staat hoe laat en waar ze moeten werken.
Tot maandag was het in het kader van de bestrijding van het coronavirus overal in Frankrijk verplicht een schriftelijke verklaring mee te nemen waarop staat waarom iemand zijn huis uit gaat. Nu hebben alleen forenzen in Parijs dat nog nodig in de spitsuren.
Meer uit Buitenland
ZAPORIZJA (ANP/DPA) - Bij een Russisch bombardement op de Zuid-Oekraïense stad Zaporizja is zeker één dode gevallen en zijn zeker 34 mensen gewond geraakt. Onder de gewonden zijn zes minderjarigen en een baby van 3 maanden oud, zo hebben autoriteiten bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het aantal tankers dat de Straat van Hormuz passeerde, daalde donderdag tot slechts één. Dat is het laagste niveau sinds 7 mei, zo blijkt uit scheepvaartgegevens. Slechts één tanker stak op 23 juli de Straat van Hormuz over, tegenover drie de dag ervoor, zo blijkt uit cijfers van analistenbureau Kpler.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - In het centrum van New York zijn twee mannen het slachtoffer geworden van steekincidenten. De politie onderzoekt of er sprake is van een haatmisdrijf, meldt NBC News. Hoewel de man niet bekend is bij de politie vanwege eerdere psychische problemen, wijzen de eerste bevindingen erop dat zijn mentale toestand mogelijk een rol heeft gespeeld, meldt de politie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen beginnen met het gebruik van bevroren Iraanse tegoeden om schepen en lading te vergoeden die zijn beschadigd door aanvallen in en rond de Perzische Golf. Dat heeft president Donald Trump bekendgemaakt op Truth Social.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk heeft om de activering van het mechanisme voor civiele bescherming van de Europese Unie (EU) gevraagd en zal "snel" Europese blusvliegtuigen ontvangen om de bosbranden te bestrijden, zo kondigde Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag aan op X.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje heeft donderdag laat een nationale noodtoestand afgekondigd in de regio Madrid en in de provincie Ávila, vlak bij de hoofdstad, naar aanleiding van verschillende uitslaande bosbranden. De maatregel, die door het ministerie van Binnenlandse Zaken werd aangekondigd, is bedoeld om de inzet van middelen voor de bestrijding van de branden te versnellen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De regio Madrid heeft de regering verzocht de nationale noodtoestand uit te roepen vanwege de ernstige bosbranden in drie autonome regio's. De president van de regio Isabel Díaz Ayuso heeft dit verzoek ingediend via X. Ze geeft daarbij aan dat er in Madrid "duizenden mensen zijn geëvacueerd" en dat de branden "niet meer te blussen zijn".
8 uur geleden