'Parijse metro te druk om afstand te bewaren'
PARIJS (ANP) - In een aantal metro's in de regio Parijs is het te druk voor de reizigers om voldoende afstand van elkaar te bewaren. In de treinstellen op de drukste lijnen staan mensen relatief dicht op elkaar, zoals op lijn 13, melden Franse media. Veel Parijzenaars vrezen dat ze niet mee kunnen, omdat er minder metro's rijden. Hierdoor ontstaat extra drukte. De forenzen dragen wel mondkapjes. Dit is in Frankrijk in het openbaar vervoer verplicht gesteld.
De regering heeft met ingang van maandag coronamaatregelen versoepeld. Winkels kunnen weer open en burgers kunnen ook zonder dringende reden hun huis uit. Maar de autoriteiten in Parijs proberen ervoor te zorgen dat in de spitsuren mensen uitsluitend voor hun werk van het openbaar vervoer gebruikmaken. Ze moeten een werkgeversverklaring meenemen waar op staat hoe laat en waar ze moeten werken.
Tot maandag was het in het kader van de bestrijding van het coronavirus overal in Frankrijk verplicht een schriftelijke verklaring mee te nemen waarop staat waarom iemand zijn huis uit gaat. Nu hebben alleen forenzen in Parijs dat nog nodig in de spitsuren.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Iraanse hackers hebben vorige maand voor het eerst een Britse energiecentrale vier dagen stilgelegd met een cyberaanval. Dat meldt de Britse krant The Telegraph.
3 uur geledenBRAHMAPUR (ANP/AFP) - De Indiase marine en kustwacht zoeken zondag naar 22 vermisten na het zinken van een vrachtschip in de Golf van Bengalen. Slechts twee van de 24 bemanningsleden van de Ocean Winner zijn van reddingsvlotten gehaald.
3 uur geledenCULIACÁN (ANP) - De gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa stapt toch weer op. Rubén Rocha Moya, die in de Verenigde Staten wordt verdacht van banden met een drugskartel, maakte dat zaterdag bekend. Een dag eerder was hij onverwacht teruggekeerd als gouverneur.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 5.9 heeft in de nacht van zaterdag op zondag het oosten van Japan getroffen, meldt persbureau Kyodo. De beving was sterk te voelen in de hoofdstad Tokio. Zeker 37 mensen raakten lichtgewond, melden lokale hulpdiensten. Er is geen gevaar voor een tsunami.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in juni meer dan duizend transacties met aandelen en andere beleggingen gedaan. De transacties hadden samen een waarde van maximaal 263 miljoen dollar (circa 224 miljoen euro), blijkt uit een zaterdag gepubliceerde financiële verklaring.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft met luchtaanvallen op economische doelen in Rusland een doos van Pandora geopend, volgens president Vladimir Poetin. Rusland beantwoordt dat volgens hem met doelgerichte aanvallen op Oekraïne. "Het regime in Kyiv wil onze economie beschadigen, maar heeft een doos van Pandora geopend. Verwacht een antwoord waarmee de meest gevoelige sectoren van de economie doelwit zijn", aldus Poetin.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie stuurt blushelikopters en brandweerlieden naar Servië om te helpen bij het bestrijden van een grote natuurbrand. Eerder deze week vroeg de kandidaat-lidstaat nog hulp aan Rusland, wat niet werd gewaardeerd door de Europese Commissie.
15 uur geleden