Parijse beurs sluit hoger na niet-beslissende winst Le Pen
AMSTERDAM (ANP) - De Franse aandelenbeurs ging maandag met winst de handelsdag uit. Beleggers verwerkten het nieuws dat het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen geen beslissende overwinning heeft geboekt in de eerste ronde van de Franse parlementsverkiezingen.
De belangrijkste beursgraadmeter in Parijs noteerde bij het slot van de handelsdag 1,1 procent hoger. De CAC 40-index leverde daarmee wel flink wat winst van eerder op de dag in en staat bovendien nog steeds zo'n 5 procent lager sinds Emmanuel Macron vorige maand de vervroegde parlementsverkiezingen uitriep.
De stemming elders in Europa was overwegend positief. De AEX-index in Amsterdam sloot nipt lager op 923,05 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen in Amsterdam, eindigde 0,3 procent hoger op 862,93 punten. De beurs in Londen sloot een fractie hoger. De DAX in Frankfurt steeg 0,3 procent. Maandag werd bekend dat de inflatie in Duitsland licht is gezakt. Dat houdt de mogelijkheden open voor nog een renteverlaging van de Europese Centrale Bank in september, ook al blijft de inflatie nu nog steken op een iets te hoog niveau.
Zorgen over politieke koers
Beleggers zijn ongerust over de Franse overheidsfinanciën bij een overwinning van RN. Uiteindelijk was de winst van de partij van Le Pen lager dan de laatste peilingen eerder suggereerden. Grote Franse concerns zoals olie- en gasbedrijf TotalEnergies en banken BNP Paribas, Société Générale en Crédit Agricole noteerden plussen tot 3,6 procent.
In de AEX-index waren banken ING en ABN AMRO de grootste stijgers met plussen van respectievelijk 2,5 en 2,1 procent. Ook verzekeraars Aegon, NN Group en ASR deden goede zaken met winsten tot 1,5 procent. Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi leverden tot 1,5 procent in.
ForFarmers
In de MidKap stond Alfen bovenaan met een winst van 4,3 procent. De maker van laadpalen en energiesystemen ging vorige week nog keihard omlaag na een winst- en omzetalarm.
Bij de kleinere fondsen op het Damrak voerde ForFarmers de stijgers aan met een plus van 6,9 procent. Het veevoederbedrijf koopt Van Triest Veevoeders, dat is gespecialiseerd in het verhandelen van reststromen. De overname is nog wel onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
DB Schenker
In Kopenhagen won A.P. Møller-Maersk 6,2 procent. De grote Deense containerrederij is niet langer geïnteresseerd in het kopen van DB Schenker, het logistieke dochterbedrijf van het Duitse staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn.
Meer uit Financieel
ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
17 uur geleden