Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijse beurs sluit hoger na niet-beslissende winst Le Pen

Parijse beurs sluit hoger na niet-beslissende winst Le Pen

AMSTERDAM (ANP) - De Franse aandelenbeurs ging maandag met winst de handelsdag uit. Beleggers verwerkten het nieuws dat het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen geen beslissende overwinning heeft geboekt in de eerste ronde van de Franse parlementsverkiezingen.

De belangrijkste beursgraadmeter in Parijs noteerde bij het slot van de handelsdag 1,1 procent hoger. De CAC 40-index leverde daarmee wel flink wat winst van eerder op de dag in en staat bovendien nog steeds zo'n 5 procent lager sinds Emmanuel Macron vorige maand de vervroegde parlementsverkiezingen uitriep.

De stemming elders in Europa was overwegend positief. De AEX-index in Amsterdam sloot nipt lager op 923,05 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen in Amsterdam, eindigde 0,3 procent hoger op 862,93 punten. De beurs in Londen sloot een fractie hoger. De DAX in Frankfurt steeg 0,3 procent. Maandag werd bekend dat de inflatie in Duitsland licht is gezakt. Dat houdt de mogelijkheden open voor nog een renteverlaging van de Europese Centrale Bank in september, ook al blijft de inflatie nu nog steken op een iets te hoog niveau.

Zorgen over politieke koers

Beleggers zijn ongerust over de Franse overheidsfinanciën bij een overwinning van RN. Uiteindelijk was de winst van de partij van Le Pen lager dan de laatste peilingen eerder suggereerden. Grote Franse concerns zoals olie- en gasbedrijf TotalEnergies en banken BNP Paribas, Société Générale en Crédit Agricole noteerden plussen tot 3,6 procent.

In de AEX-index waren banken ING en ABN AMRO de grootste stijgers met plussen van respectievelijk 2,5 en 2,1 procent. Ook verzekeraars Aegon, NN Group en ASR deden goede zaken met winsten tot 1,5 procent. Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi leverden tot 1,5 procent in.

ForFarmers

In de MidKap stond Alfen bovenaan met een winst van 4,3 procent. De maker van laadpalen en energiesystemen ging vorige week nog keihard omlaag na een winst- en omzetalarm.

Bij de kleinere fondsen op het Damrak voerde ForFarmers de stijgers aan met een plus van 6,9 procent. Het veevoederbedrijf koopt Van Triest Veevoeders, dat is gespecialiseerd in het verhandelen van reststromen. De overname is nog wel onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

DB Schenker

In Kopenhagen won A.P. Møller-Maersk 6,2 procent. De grote Deense containerrederij is niet langer geïnteresseerd in het kopen van DB Schenker, het logistieke dochterbedrijf van het Duitse staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn.

Meer uit Financieel

Nederlandse export bloemen en planten zet groei voort

ZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

20 minuten geleden
Zweedse minister van Financiën noemt importheffingen Trump absurd

STOCKHOLM (ANP) - De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland zijn "absurd" en een poging tot chantage waar de EU niet aan mag toegeven. Dat heeft de Zweedse minister van Financiën Elisabeth Svantesson gezegd. De importheffing van 10 procent geldt voor alle landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Zweden. Trump dreigt het eiland, dat tot Denemarken behoort, te annexeren.

1 uur geleden
Inflatie eurozone zakt onder ECB-doelstelling van 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december afgenomen tot 1,9 procent, meldt Eurostat. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee iets lager dan de 2 procent die het Europese statistiekbureau eerder deze maand bekendmaakte. De inflatie is daarmee voor het eerst sinds mei vorig jaar weer gezakt tot onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van 2 procent.

1 uur geleden
Duitse Groenen willen opschorting import gas uit VS om Groenland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese Unie moet overwegen de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten op te schorten door het conflict over Groenland. Dat zegt de Duitse centrumlinkse politieke partij De Groenen in een reactie op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen, waaronder Duitsland en Nederland, een importheffing van 10 procent op te leggen omdat ze militairen naar Groenland hebben gestuurd.

2 uur geleden
Britse premier Starmer wil handelsoorlog voorkomen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat er met de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor Europese landen die Groenland militair steunen een verkeerde weg wordt ingeslagen. Dat zei hij maandag op een persconferentie, het Verenigd Koninkrijk is een van die landen waar die heffing voor geldt. Starmer zegt ook vastberaden te zijn om de relatie met de Verenigde Staten sterk te houden.

2 uur geleden
Duitse minister van Financiën: Europa laat zich niet chanteren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil zegt dat "Europa zich niet zal laten chanteren door de Verenigde Staten om Groenland". De regering-Trump heeft de acht Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd een importheffing van 10 procent opgelegd. De heffing gaat op 1 februari in en wordt 1 juni verhoogd tot 25 procent.

2 uur geleden
Franse minister van Financiën roept G7-landen bijeen om heffingen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure gaat de ministers van Financiën van de G7-landen bijeenroepen om te praten over handel en soevereiniteit. Dat zei hij maandag in reactie op de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen.

2 uur geleden