Parijs wil dat EU rechtszaak aanspant tegen Londen om visserij
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk zal de Europese Unie vragen een rechtszaak aan te spannen tegen het Verenigd Koninkrijk als het visserijprobleem vrijdag niet wordt opgelost. De Europese Commissie stelde eerder een deadline voor de Britten op 10 december. Het Verenigd Koninkrijk moet dan tegemoet zijn gekomen aan de zorgen van lidstaten over de visvergunningen.
Parijs en Londen hebben onenigheid over visserij sinds het Verenigd Koninkrijk de Europese Unie verliet. Volgens de afspraken gemaakt na de Brexit moeten vergunningen worden verleend aan vissers die in elkaars wateren willen vissen, maar de invoering verloopt moeizaam. Volgens de Franse autoriteiten moeten de Britten nog bijna honderd vergunningen goedkeuren voor Franse vissers. Het Verenigd Koninkrijk stelt dat vaak de juiste documentatie ontbreekt.
Eerder dit jaar namen Franse autoriteiten een Britse vissersboot in beslag vanwege het geschil. Daarnaast dreigden Franse autoriteiten met handelsmaatregelen en wierpen Franse vissers blokkades op om de handel te verstoren.
De Franse minister van Europese Zaken Clément Beaune zei tegen de Franse radio dat het Verenigd Koninkrijk Frankrijk probeert te isoleren van de Europese Unie in het geschil over visvergunningen. Hij benadrukte dat het Europese blok "verenigd" is over het probleem.
Meer uit Buitenland
LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.
55 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.
56 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg van de Amerikaanse topfunctionaris Dan Driscoll met een Russische delegatie over Oekraïne "verloopt goed", aldus zijn woordvoerder. Ze praten in Abu Dhabi over het Amerikaanse conceptplan voor het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth wil de jarenlange samenwerking van de strijdkrachten met Scouting America stopzetten. Hij vindt de organisatie te divers en te inclusief geworden, meldt de Amerikaanse publieke omroep NPR.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben dinsdag het lichaam van een overleden gijzelaar vrijgegeven. Dat is via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië maakt nog steeds plannen voor het stationeren van een internationale troepenmacht in Oekraïne na een wapenstilstand tussen de twee oorlogvoerende naties. Rusland heeft herhaaldelijk betoogd dat dit onaanvaardbaar is.
3 uur geleden