Parijs verrast door vlucht van oud-topman Ghosn uit Japan
PARIJS (ANP/RTR) - In Parijs is met verrassing kennisgenomen van het nieuws dat voormalig topman Carlos Ghosn van de autobedrijven Renault en Nissan uit Japan is gevlucht en naar Libanon is gevlogen. De Franse onderminister van Economische Zaken Agnes Pannier-Runacher zei op de radio "zeer verrast" te zijn over de mediaberichten.
Ghosn had geen toestemming van de Japanse autoriteiten om naar het buitenland te reizen. Hij verklaarde aan onrecht te zijn ontsnapt. Ghosn wordt in Japan verdacht van fraude en volgend jaar zou zijn rechtszaak van start gaan. Pannier-Runacher verklaarde dat Ghosn niet boven de wet staat en dat hij als Frans staatsburger recht heeft op consulaire bijstand van de Franse overheid.
Meer uit Financieel
NIEUWEGEIN (ANP/BELGA) - Het Belgische indoorsportpretparkbedrijf Sparkx breidt uit naar Nederland. De onderneming heeft een huurovereenkomst gesloten om in De Beursfabriek in Nieuwegein een nieuwe locatie te openen. Met een oppervlak van ruim 7500 vierkante meter wordt het direct het grootste sportpretpark van Europa, heeft het bedrijf aangekondigd.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM-topvrouw Marjan Rintel is niet te spreken over de bevriezing van de havengelden door Schiphol. Rintel had het logischer gevonden als de luchthaven de tarieven de komende jaren had verlaagd. Volgens Rintel is de luchthaven relatief duur en dat heeft gevolgen voor de luchtvaartmaatschappij.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte in 2025 een recordwinst. Het concern vervoerde meer passagiers en wist vaker tickets voor luxere zitplaatsen te verkopen, wat meer geld opbrengt. Ook zorgden lagere brandstofkosten voor een forse meevaller. Het aandeel klom 5,5 procent.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft afgelopen jaar 1100 banen geschrapt en verwacht ook dit jaar te moeten snijden in het personeelsbestand. Het Nederlandse concern kampte met een moeilijk jaar, mede door de toegenomen politieke onzekerheid in de wereld. Veel van de banen verdwenen in Canada, waar Arcadis last heeft van een tegenvallende vastgoedmarkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De elektriciteitsvoorziening in Nederland is in de toekomst gebaat bij een uitbreiding van het Europese stroomnet, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Daarmee zou Nederland ruimte besparen die het anders kwijt is aan energiecentrales of zonnepanelen. Maar omdat de kosten en de baten van zo'n netwerk ongelijk verdeeld zijn onder landen, is volgens het CPB meer internationale samenwerking en afstemming nodig.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van de Nederlandse consument is in februari iets gedaald. Hun oordeel over het economische klimaat wordt negatiever, terwijl de koopbereidheid iets groeit. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van nieuwe cijfers.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM heeft vorig jaar ruim een kwart meer woningen verkocht in Nederland. Ook voerde de beursgenoteerde bouwer de omzet en winst op. Zowel de Nederlandse divisie als de activiteiten in het Verenigd Koninkrijk en Ierland droegen bij aan de betere resultaten.
1 uur geleden