'Parijs verbiedt bijeenkomsten van meer dan 10 mensen'
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering zal naar verwachting woensdag na een kabinetsvergadering strengere coronamaatregelen voor Parijs bekendmaken, meldden Franse media. Een van de geplande maatregelen is een verbod op openbare bijeenkomsten van meer dan tien mensen, aldus BFM TV en Le Parisien.
Verder zou het bijwonen van grote evenementen kunnen worden beperkt tot 1000 mensen in plaats van de 5000 die nu zijn toegestaan. De verkoop van alcohol buitenshuis wordt na 20.00 uur verboden, voegden de media eraan toe, onder vermelding van verschillende bronnen.
De nieuwe regels voor Parijs, indien bevestigd, zouden vergelijkbare maatregelen volgen als in Lyon, Marseille, Bordeaux en Nice. Het coronavirus is in het hele land weer aan een opmars bezig.
Meer uit Buitenland
GENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
8 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
10 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
13 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
15 uur geleden