Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs roept EU-landen op tot coronatest voor reizigers uit China

Parijs roept EU-landen op tot coronatest voor reizigers uit China

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk roept andere EU-landen op om ook een coronatest te verplichten voor reizigers uit China. Steeds meer landen komen met reisbeperkingen vanwege de vele besmettingen in het Aziatische land en als voorzorgsmaatregel tegen een eventuele nieuwe virusvariant.

Frankrijk, Italië en Spanje zijn de enige EU-landen die een coronatest verplicht hebben gesteld. Maar vanwege het vrije verkeer van personen in de Europese Unie kunnen reizigers uit China via een andere lidstaat, bijvoorbeeld Duitsland, alsnog zonder te testen naar Frankrijk doorreizen.

De Franse autoriteiten eisen sinds zondag dat reizigers uit China minder dan 48 uur voor vertrek negatief testen op het coronavirus. Ook worden mensen uit deze groep na aankomst willekeurig geselecteerd voor een test. Als het aan Parijs ligt, worden in heel de EU reisbeperkingen ingevoerd. De lidstaten praten woensdag over een gezamenlijke aanpak.

Ook onder meer het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten, Canada, Japan en Zuid-Korea verplichten reizigers uit China tot het tonen van een negatieve testuitslag. Marokko staat vluchten uit China sinds dit weekend zelfs helemaal niet meer toe. In Nederland krijgen vanaf 5 januari alle reizigers uit China op Schiphol een gratis coronazelftest aangeboden, maar die test is niet verplicht.

Meer uit Gezond

Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

12 uur geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

1 dag geleden
Waterschappen waarschuwen voor gebruik vlooienmiddelen bij dieren

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.

1 dag geleden
Zorgorganisaties en artsen willen PFAS-vrije toekomst

AMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.

2 dagen geleden
Meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.

4 dagen geleden
Bijna 1600 westnijlvirusbesmettingen in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

4 dagen geleden
Ziekenhuizen melden problemen met computersystemen

LEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.

5 dagen geleden