Parijs onthult slogan voor Spelen 2024: Games Wide Open
PARIJS (ANP) - De Olympische Spelen van 2024 in Parijs staan in het teken van openheid. De organisatoren onthulden maandag, twee jaar voor de start van het grootste sportevenement ter wereld, 'Games Wide Open' als hun slogan.
De slogan moet volgens het organisatiecomité synoniem staan voor de integratie van personen met een handicap en voor openheid "van Versailles tot Saint-Denis", waar de meeste sportwedstrijden zullen plaatsvinden. De slogan getuigt verder van "het lef, de creativiteit en de avant-gardistische geest van Frankrijk." Het olympische motto luidt in het Latijn "Citius, Altius, Fortius", oftewel "Sneller, Hoger, Sterker".
De Franse president Emmanuel Macron had maandag een ontmoeting met enkele ministers. Hij wilde in die gesprekken de zorgen wegnemen over de veiligheid van het evenement en de hoge kosten. De reputatie van Frankrijk als een betrouwbare gastheer van sportevenementen liep eind mei een flinke deuk op door de chaotisch verlopen finale van de Champions League tussen Real Madrid en Liverpool.
Macron ontmoette ook Thomas Bach, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Voor de Olympische Spelen en Paralympische Spelen worden 13 miljoen tickets verkocht. Het is de bedoeling dat veel van die kaarten weggaan voor niet meer dan 50 euro, om er zo voor te zorgen dat de stadions bij alle evenementen vol zitten.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
17 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
18 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden