Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs onthult slogan voor Spelen 2024: Games Wide Open

Parijs onthult slogan voor Spelen 2024: Games Wide Open

PARIJS (ANP) - De Olympische Spelen van 2024 in Parijs staan in het teken van openheid. De organisatoren onthulden maandag, twee jaar voor de start van het grootste sportevenement ter wereld, 'Games Wide Open' als hun slogan.

De slogan moet volgens het organisatiecomité synoniem staan voor de integratie van personen met een handicap en voor openheid "van Versailles tot Saint-Denis", waar de meeste sportwedstrijden zullen plaatsvinden. De slogan getuigt verder van "het lef, de creativiteit en de avant-gardistische geest van Frankrijk." Het olympische motto luidt in het Latijn "Citius, Altius, Fortius", oftewel "Sneller, Hoger, Sterker".

De Franse president Emmanuel Macron had maandag een ontmoeting met enkele ministers. Hij wilde in die gesprekken de zorgen wegnemen over de veiligheid van het evenement en de hoge kosten. De reputatie van Frankrijk als een betrouwbare gastheer van sportevenementen liep eind mei een flinke deuk op door de chaotisch verlopen finale van de Champions League tussen Real Madrid en Liverpool.

Macron ontmoette ook Thomas Bach, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Voor de Olympische Spelen en Paralympische Spelen worden 13 miljoen tickets verkocht. Het is de bedoeling dat veel van die kaarten weggaan voor niet meer dan 50 euro, om er zo voor te zorgen dat de stadions bij alle evenementen vol zitten.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

2 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

17 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

20 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden