Parijs onthult slogan voor Spelen 2024: Games Wide Open
PARIJS (ANP) - De Olympische Spelen van 2024 in Parijs staan in het teken van openheid. De organisatoren onthulden maandag, twee jaar voor de start van het grootste sportevenement ter wereld, 'Games Wide Open' als hun slogan.
De slogan moet volgens het organisatiecomité synoniem staan voor de integratie van personen met een handicap en voor openheid "van Versailles tot Saint-Denis", waar de meeste sportwedstrijden zullen plaatsvinden. De slogan getuigt verder van "het lef, de creativiteit en de avant-gardistische geest van Frankrijk." Het olympische motto luidt in het Latijn "Citius, Altius, Fortius", oftewel "Sneller, Hoger, Sterker".
De Franse president Emmanuel Macron had maandag een ontmoeting met enkele ministers. Hij wilde in die gesprekken de zorgen wegnemen over de veiligheid van het evenement en de hoge kosten. De reputatie van Frankrijk als een betrouwbare gastheer van sportevenementen liep eind mei een flinke deuk op door de chaotisch verlopen finale van de Champions League tussen Real Madrid en Liverpool.
Macron ontmoette ook Thomas Bach, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Voor de Olympische Spelen en Paralympische Spelen worden 13 miljoen tickets verkocht. Het is de bedoeling dat veel van die kaarten weggaan voor niet meer dan 50 euro, om er zo voor te zorgen dat de stadions bij alle evenementen vol zitten.
Meer uit Sport
SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
15 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
38 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
45 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
1 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).
1 uur geleden