Parijs-Nice met 'slechts' vijf Nederlandse wielrenners
PLAISIR (ANP) - De Franse rittenkoers Parijs-Nice gaat zondag van start met een flink gewijzigd peloton. Slechts vijf Nederlandse renners prijken op de deelnemerslijst: Cees Bol en Nils Eekhoff (Team Sunweb), Niki Terpstra (Total Direct Energie) en de broers Danny en Boy van Poppel (Circus-Wanty Gobert).
De Belgische wielerploeg van de broers Van Poppel kreeg donderdag alsnog een uitnodiging, dankzij de vele afzeggingen door het nieuwe coronavirus. De grote wielerploegen Jumbo-Visma, Astana, Team Ineos, Mitchelton-Scott, UAE Team Emirates en CCC mijden allemaal de 'Koers naar de Zon' vanwege het besmettelijke virus.
Bol is bij Sunweb de kopman in de vlakke etappes. "Onze doelen in Frankrijk liggen in de sprint en het eindklassement. Cees Bol krijgt in massaspurten de steun van het team", zegt ploegleider Rudi Kemna. Sunweb heeft Tiesj Benoot als kandidaat voor de eindzege toegevoegd aan het team. De Belg zou aanvankelijk de Strade Bianche rijden, maar die Italiaanse voorjaarskoers is wegens de uitbraak van het coronavirus geschrapt.
Parijs-Nice begint zondag met een etappe over 154 kilometer met start en finish in Plaisir. De finish is een week later in Nice.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
13 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
14 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
16 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden