Parijs-Nice met 'slechts' vijf Nederlandse wielrenners
PLAISIR (ANP) - De Franse rittenkoers Parijs-Nice gaat zondag van start met een flink gewijzigd peloton. Slechts vijf Nederlandse renners prijken op de deelnemerslijst: Cees Bol en Nils Eekhoff (Team Sunweb), Niki Terpstra (Total Direct Energie) en de broers Danny en Boy van Poppel (Circus-Wanty Gobert).
De Belgische wielerploeg van de broers Van Poppel kreeg donderdag alsnog een uitnodiging, dankzij de vele afzeggingen door het nieuwe coronavirus. De grote wielerploegen Jumbo-Visma, Astana, Team Ineos, Mitchelton-Scott, UAE Team Emirates en CCC mijden allemaal de 'Koers naar de Zon' vanwege het besmettelijke virus.
Bol is bij Sunweb de kopman in de vlakke etappes. "Onze doelen in Frankrijk liggen in de sprint en het eindklassement. Cees Bol krijgt in massaspurten de steun van het team", zegt ploegleider Rudi Kemna. Sunweb heeft Tiesj Benoot als kandidaat voor de eindzege toegevoegd aan het team. De Belg zou aanvankelijk de Strade Bianche rijden, maar die Italiaanse voorjaarskoers is wegens de uitbraak van het coronavirus geschrapt.
Parijs-Nice begint zondag met een etappe over 154 kilometer met start en finish in Plaisir. De finish is een week later in Nice.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
4 uur geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
8 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
19 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
21 uur geleden