Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs krijgt veel meer fietspaden vanwege coronacrisis

Parijs krijgt veel meer fietspaden vanwege coronacrisis

PARIJS (ANP/AFP) - Vele nieuwe fietspaden in Parijs, die inderhaast zijn geopend voor het massale fietsen door pendelaars tijdens de Covid-pandemie, zullen permanent worden gemaakt, zei de burgemeester van de stad.

Na jaren van uitbreiding van het netwerk van fietspaden in de Franse hoofdstad, hebben stadsambtenaren 50 kilometer extra rijstroken die door auto's werden gebruikt, aangewezen als fietspad. De maatregel werd aanvankelijk als tijdelijk aangekondigd. "Ze worden permanent gemaakt, daar werken we aan", zei burgemeester Anne Hidalgo woensdag tegen radio Europe 1.

Ze zei dat de toename van het aantal fietsende Parijzenaars heeft aangetoond dat fietsen een geloofwaardige keuze voor woon-werkverkeer is geworden, en dat "het ook helpt om de vervuiling te verminderen".

Fietssnelweg

Hidalgo's meest radicale stap tijdens de pandemie was om de Rue de Rivoli, de belangrijke verkeersader tussen de Bastille langs het Louvre naar de Place de la Concorde, om te vormen tot een fietssnelweg met meerdere rijstroken. Dit zal ook buiten de pandemie zo blijven, zei Hidalgo, waarbij alleen taxi's, bussen en enkele andere voertuigen nog gebruik mogen maken van deze route.

Parijs, andere steden en de Franse regering hebben grote inspanningen geleverd om het fietsen te stimuleren, aangezien de regels voor sociale afstand het openbaar vervoer ongemakkelijk maken. Ook is er kans op besmetting met het coronavirus in de metro en bus.

De Franse regering zei deze week dat ze 20 miljoen euro extra zou uittrekken aan subsidies voor fietsreparaties, waarmee een populair programma wordt uitgebreid om de drukte in het openbaar vervoer te verminderen.

Sinds 2015 heeft Parijs 150 miljoen euro geïnvesteerd als onderdeel van het doel om "fietshoofdstad van de wereld" te worden. Het vijfjarenplan omvatte een verdubbeling van het aantal fietspaden in Parijs van 700 kilometer naar 1400 kilometer, het creëren van 10.000 fietsparkeerplaatsen en het verbeteren van de Velib (het openbare fietsdeelsysteem), dat in verval raakte.

Meer uit Buitenland

Gewonden bij botsing op Amerikaanse luchthaven LaGuardia

NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.

26 minuten geleden
Ambulances van Joodse organisatie in Londen in brand gestoken

LONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".

1 uur geleden
VN: aarde hield recordhoeveelheid warmte vast in 2025

GENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.

2 uur geleden
Israëlisch leger: grootschalige aanvallen op Teheran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.

3 uur geleden
Gekozen burgemeester Parijs: stad zal nooit radicaal-rechts zijn

PARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.

5 uur geleden
Exitpoll: liberale partij premier Golob nipt grootste in Slovenië

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.

12 uur geleden
Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

17 uur geleden