Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs klaagt over Britse druk over vaccinleveranties

Parijs klaagt over Britse druk over vaccinleveranties

PARIJS (ANP/AFP) - Groot-Brittannië probeert de Europese Unie coronavaccins afhandig te maken omdat het zelf zijn voorraden erdoorheen heeft gejaagd, vindt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian. Hij verwijt de Britten dat ze opscheppen over hun vaccinatiecampagne, dat het zo snel gaat en zo veel mensen zijn ingeënt, en nu een probleem met de tweede dosis. Le Drian heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat je pas echt bent gevaccineerd als je twee prikken hebt gehad. In Frankrijk zijn er nu ongeveer net zo veel mensen twee keer ingeënt als in het Verenigd Koninkrijk, aldus de bewindsman

Hij stelt dat de Britten gehaast mensen een eerste prik hebben gegeven en nu op allerlei manieren aan de tweede dosis proberen te komen. Centraal in de huidige ruzie tussen Londen en Brussel over de vaccinaties is een farmaceutische fabriek in Nederland die volgens de Britse premier Boris Johnson vaccins van AstraZeneca moet maken voor de Britten. Dat wordt op het continent betwist. De fabriek van de onderneming Halix in Leiden wordt waarschijnlijk vrijdag officieel goedgekeurd door het Europees Geneesmiddelenbureau EMA.

Le Drian wond zich ook op over de houding van Rusland in de coronacrisis. De Russen maken volgens hem propaganda met hun vaccin Spoetnik-V. De manier waarop Rusland het vaccin aanbeveelt is volgens hem "eerder propaganda en agressieve diplomatie dan solidariteit en hulp in de gezondheidscrisis". Le Drian voert als voorbeeld de Russische vaccins voor Tunesië aan. De Russen hebben met veel tamtam in de media aangekondigd dat ze 30.000 doses Spoetnik-V aan Tunesië geven, maar dat Noord-Afrikaanse land krijgt in deze maanden al een half miljoen doses van het internationale programma Covax.

Le Drian stelt dat Rusland niet het enige land is dat zijn vaccins gebruikt om invloed te vergroten. "Rusland en China zetten hun vaccins in om invloed te krijgen, zelfs voor ze hun eigen bevolking hebben ingeënt". Het Kremlin heeft de uitlatingen van Le Drian vrijdag fel tegengesproken.

Meer uit Buitenland

Evacuaties door bosbrand op het Griekse eiland Kreta

IERAPETRA (ANP/RTR) - Op het Griekse eiland Kreta woedt sinds woensdagmiddag een grote bosbrand. Zeker 155 brandweerlieden bestrijden de brand, meldt de Griekse brandweer. Bewoners en toeristen uit vier dorpjes zijn geëvacueerd; ongeveer 3.000 mensen zijn ondergebracht in tijdelijke opvang, aldus lokale autoriteiten.

27 minuten geleden
Pentagon denkt atoomprogramma Iran twee jaar te hebben vertraagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.

8 uur geleden
Israël zegt 'dicht bij akkoord' Gaza te zijn

TEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."

12 uur geleden
Hamas bestudeert voorstel wapenstilstand, nog geen reactie Israël

GAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".

13 uur geleden
Rapper Diddy deels schuldig bevonden door jury

NEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.

14 uur geleden
Tientallen doden bij overstromingen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.

16 uur geleden
Chinese president Xi slaat voor het eerst BRICS-top over

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.

16 uur geleden