Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs klaagt over Britse druk over vaccinleveranties

Parijs klaagt over Britse druk over vaccinleveranties

PARIJS (ANP/AFP) - Groot-Brittannië probeert de Europese Unie coronavaccins afhandig te maken omdat het zelf zijn voorraden erdoorheen heeft gejaagd, vindt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian. Hij verwijt de Britten dat ze opscheppen over hun vaccinatiecampagne, dat het zo snel gaat en zo veel mensen zijn ingeënt, en nu een probleem met de tweede dosis. Le Drian heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat je pas echt bent gevaccineerd als je twee prikken hebt gehad. In Frankrijk zijn er nu ongeveer net zo veel mensen twee keer ingeënt als in het Verenigd Koninkrijk, aldus de bewindsman

Hij stelt dat de Britten gehaast mensen een eerste prik hebben gegeven en nu op allerlei manieren aan de tweede dosis proberen te komen. Centraal in de huidige ruzie tussen Londen en Brussel over de vaccinaties is een farmaceutische fabriek in Nederland die volgens de Britse premier Boris Johnson vaccins van AstraZeneca moet maken voor de Britten. Dat wordt op het continent betwist. De fabriek van de onderneming Halix in Leiden wordt waarschijnlijk vrijdag officieel goedgekeurd door het Europees Geneesmiddelenbureau EMA.

Le Drian wond zich ook op over de houding van Rusland in de coronacrisis. De Russen maken volgens hem propaganda met hun vaccin Spoetnik-V. De manier waarop Rusland het vaccin aanbeveelt is volgens hem "eerder propaganda en agressieve diplomatie dan solidariteit en hulp in de gezondheidscrisis". Le Drian voert als voorbeeld de Russische vaccins voor Tunesië aan. De Russen hebben met veel tamtam in de media aangekondigd dat ze 30.000 doses Spoetnik-V aan Tunesië geven, maar dat Noord-Afrikaanse land krijgt in deze maanden al een half miljoen doses van het internationale programma Covax.

Le Drian stelt dat Rusland niet het enige land is dat zijn vaccins gebruikt om invloed te vergroten. "Rusland en China zetten hun vaccins in om invloed te krijgen, zelfs voor ze hun eigen bevolking hebben ingeënt". Het Kremlin heeft de uitlatingen van Le Drian vrijdag fel tegengesproken.

Meer uit Buitenland

Thaise oud-premier vrijgelaten uit gevangenis

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is maandag vervroegd vrijgelaten uit de gevangenis, melden verslaggevers buiten het gebouw. Shinawatra werd in september 2025 veroordeeld tot een jaar cel voor corruptie en machtsmisbruik tijdens zijn tijd als premier van 2001 tot 2006.

25 minuten geleden
Lichaam vermiste Amerikaanse militair gevonden voor kust Marokko

TAN TAN (ANP/AFP/RTR) - Voor de kust van Marokko is dit weekend het lichaam gevonden van een van de twee Amerikaanse militairen die daar ruim een week geleden vermist raakten tijdens een militaire oefening. Reddingswerkers troffen het lichaam in zee bij Tan Tan in het zuiden van Marokko zaterdagochtend aan, vlak bij de plek waar het 27-jarige slachtoffer vermist raakte, meldden het Marokkaanse en Amerikaanse leger.

1 uur geleden
Britse minister dankt Nederland na repatriatie passagiers Hondius

LONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.

2 uur geleden
Trump noemt Iraans vredesvoorstel volkomen onacceptabel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.

4 uur geleden
Iraans voorstel aan VS eist einde oorlog en opheffing sancties

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.

4 uur geleden
Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

8 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

12 uur geleden