Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs klaagt over Britse druk over vaccinleveranties

Parijs klaagt over Britse druk over vaccinleveranties

PARIJS (ANP/AFP) - Groot-Brittannië probeert de Europese Unie coronavaccins afhandig te maken omdat het zelf zijn voorraden erdoorheen heeft gejaagd, vindt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian. Hij verwijt de Britten dat ze opscheppen over hun vaccinatiecampagne, dat het zo snel gaat en zo veel mensen zijn ingeënt, en nu een probleem met de tweede dosis. Le Drian heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat je pas echt bent gevaccineerd als je twee prikken hebt gehad. In Frankrijk zijn er nu ongeveer net zo veel mensen twee keer ingeënt als in het Verenigd Koninkrijk, aldus de bewindsman

Hij stelt dat de Britten gehaast mensen een eerste prik hebben gegeven en nu op allerlei manieren aan de tweede dosis proberen te komen. Centraal in de huidige ruzie tussen Londen en Brussel over de vaccinaties is een farmaceutische fabriek in Nederland die volgens de Britse premier Boris Johnson vaccins van AstraZeneca moet maken voor de Britten. Dat wordt op het continent betwist. De fabriek van de onderneming Halix in Leiden wordt waarschijnlijk vrijdag officieel goedgekeurd door het Europees Geneesmiddelenbureau EMA.

Le Drian wond zich ook op over de houding van Rusland in de coronacrisis. De Russen maken volgens hem propaganda met hun vaccin Spoetnik-V. De manier waarop Rusland het vaccin aanbeveelt is volgens hem "eerder propaganda en agressieve diplomatie dan solidariteit en hulp in de gezondheidscrisis". Le Drian voert als voorbeeld de Russische vaccins voor Tunesië aan. De Russen hebben met veel tamtam in de media aangekondigd dat ze 30.000 doses Spoetnik-V aan Tunesië geven, maar dat Noord-Afrikaanse land krijgt in deze maanden al een half miljoen doses van het internationale programma Covax.

Le Drian stelt dat Rusland niet het enige land is dat zijn vaccins gebruikt om invloed te vergroten. "Rusland en China zetten hun vaccins in om invloed te krijgen, zelfs voor ze hun eigen bevolking hebben ingeënt". Het Kremlin heeft de uitlatingen van Le Drian vrijdag fel tegengesproken.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

4 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

6 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

9 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

11 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

12 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

12 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

13 uur geleden