Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs gaat accommodatie vernoemen naar overleden Cheptegei

Parijs gaat accommodatie vernoemen naar overleden Cheptegei

PARIJS (ANP) - Parijs gaat een sportaccommodatie naar de Oegandese marathonloopster Rebecca Cheptegei vernoemen. Dat heeft burgemeester Anne Hidalgo tijdens de Paralympische Spelen bekendgemaakt.

"Ze verblufte ons hier in Parijs met haar schoonheid, haar kracht en haar vrijheid, die ondraaglijk waren voor de persoon die deze moord pleegde", zei Hidalgo tegen de pers. "Parijs zal haar niet vergeten. We zullen een sportlocatie aan haar wijden, zodat haar nagedachtenis en haar verhaal onder ons blijven en de boodschap van gelijkheid uitgedragen blijft worden, een boodschap die wordt gedragen door de Olympische en de Paralympische Spelen."

Cheptegei overleed eerder deze week nadat ze in Kenia door haar vriend in brand was gestoken. De Keniaanse politie meldde dat het incident zich voordeed in de woning van het koppel in Trans Nzoia, waar Cheptegei een huis liet bouwen om in de regio te kunnen trainen. Toen ze samen met haar kinderen thuiskwam van een kerkviering, werd ze door haar partner, Dickson Ndiema Marangach, aangevallen.

Cheptegei, die vorige maand nog als 44e eindigde op de olympische marathon van Parijs, werd met zware verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis en overleefde het niet. De ouders van Cheptegei waren inmiddels naar Kenia gekomen om Cheptegei, die 33 jaar werd, bij te staan.

Meer uit Sport

Directeur voetbalzaken Huiberts vertrekt na dit seizoen bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts vertrekt na dit seizoen bij AZ, meldt de club. De directeur voetbalzaken is dan ruim tien jaar en elf seizoenen eindverantwoordelijk geweest voor de voetbaltechnische zaken van de Eredivisieclub uit Alkmaar.

17 minuten geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

42 minuten geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

18 uur geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

20 uur geleden
Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

1 dag geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

1 dag geleden